poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku logo

Strona Główna Aktualności Uroczystość nadania szkołom imienia Jana Pawła II
Uroczystość nadania szkołom imienia Jana Pawła II PDF Drukuj Email
07 czerwca 2011 roku o godzinie 9.55, kapłani wraz z asystą ministrantów powitali Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Stanisława Napierałę, który przybył do naszej parafii, by odprawić uroczystą Mszę Świętą z okazji nadania szkołom wchodzącym w skład Zespołu Szkół Publicznych w Kowalewie imię Jana Pawła II.

Ksiądz Proboszcz, Wiesław Kondratowicz powitał przybyłych gości oraz poprosił Księdza Biskupa o celebrowanie Mszy Świętej.

Oprawę liturgiczną sprawowali uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice oraz radny Miasta i Gminy Pleszew.

Czytanie z Dziejów Apostolskich przeczytała Mirela Robakowska

Ksiądz Biskup w swojej pięknej homilii nawiązał do Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II jako Człowieka Humanisty, Papieża, Tego, który nauczał oraz Wielkiego Patrioty.

W Modlitwie Powszechnej prośby do Boga wznosili: Kinga Marciniak, Piotr Zagórski, Ewa Leśniewska, Dariusz Dryjański, Iwona Kaczor i Sławomir Wiśniewski.

W procesji z darami uczestniczyli:
  • Teresa Marszałek, Małgorzata Maniak i Małgorzata Barańczyk - niosąc świece i kwiaty
  • Zuzanna Szymczak - niosąc różaniec podarowany przez Papieża Jana Pawła II w Watykanie - dar dla szkoły
  • Anna Kosmowska i Krystian Jańczak - niosąc kielich i patenę z hostią
  • Małgorzata Leśniewska i Kacper Marciniak - niosąc chleb i winogrona
  • Dawid Bartoszek i Adam Leśniewski - niosąc wodę i wino

Podziękowanie za odprawioną Mszę Świętą, modlitwę w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli na ręce Jego Ekscelencji Księdza Biskupa: Teresa Zielińska, Iwona Kaczor, Grzegorz Kawczyński i Joanna Zając.

Po Mszy Św. w kościele parafialnym przemaszerowano do budynku kowalewskiej szkoły na kontynuację uroczystości. O dalszym przebiegu uroczystości można poczytać tutaj