poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku logo

Strona Główna Aktualności Triduum Paschalne 2017
Triduum Paschalne 2017 PDF Drukuj Email

Triduum Paschalne rozpoczęła wieczorna liturgia Wielkiego Czwartku, jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku liturgicznym, w którym nie celebruje się Mszy Świętej. Po Modlitwie Powszechnej i czytaniu Męki Pańskiej nastąpiła  adoracja Krzyża. Po niej - Komunia święta, a następnie Jezus pod postacią eucharystyczną został przeniesiony do Grobem Pańskiego, nad którym wartę pełnili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

W Wielką Sobotę Kościół trwał przy Grobie Pańskim. O godz. 22.00 odbywała się  Liturgia podczas której miało miejsce poświęcenie ognia, wody chrzcielnej oraz odnowienie przyrzeczeń sakramentu chrztu. Na jej zakończenie odprawiona została uroczysta msza św. Wigilii Paschalnej z procesją dookoła kościoła.