wtorek, 4 sierpnia 2020 roku logo

Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       2 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. Na stoliku pod chórem jest wyłożona Księga Trzeźwości. Można wpisywać swoją sierpniową abstynencję.

2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. W tym dniu nasza Parafia zaproszona jest do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie będziemy modlić się w intencji rodzin i dzieła obrony życia. Modlitwie będzie przewodniczył Arcybiskup Grzegorz Ryś ? Administrator naszej Diecezji. Do wtorku prosimy o zgłaszanie się chętnych do wyjazdu do Kalisza na godz. 17,oo.

4.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz.9,oo. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17,3o, z okazją do spowiedzi św., a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18,oo. Zaraz po Eucharystii nabożeństwo pierwszopiątkowe.

5. W przyszłą niedzielę o 11,15 Msza św. Dożynkowa wsi Suchorzew, w niedzielę 16.08. o 11,15 Msza św. dożynkowa wsi Piekarzew, a 23.08. o 11,15 Msza św. dożynkowa wsi Kowalew. Zapraszamy Drogich Parafian na to dziękczynienie Bogu za zebrane plony.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; text-align:justify; text-indent:-17.85pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman","serif"; mso-fareast-language:EN-US;}