top
piątek, 18 października 2019 roku logo


Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

                

 

 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       13 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi  Wstańcie, chodźmy. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek po Mszach św. W niedzielę przyszłą chcemy uczcić św. Jana Pawła II z okazji wspomnienia liturgicznego, które przypada 22.10. O godz. 1700- 20.10. w czasie homilii odtworzenie kazania św. Jana Pawła II o małżeństwie i rodzinie, po Mszy św. odnowienie ślubowań małżeńskich dla osób obecnych na tej Mszy św., a po Mszy w Domu Katolickim wspólne oglądanie filmu Przed sklepem jubilera Organizatorami tej uroczystości jest Teatr Prawie Wielki, Szkoła i Parafia. Przyjdźmy rodzinami z dziećmi małymi i większymi, żeby odnowieniem ślubowań umocnić siebie w powołaniu małżeńskim i do życia w rodzinie.

 

2. W poniedziałek 14.10 obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli, pracowników oświaty i uczniów zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 900 w środę 16.10. Będzie to dzień Patrona szkoły św. Jana Pawła II. O 1050 uroczyste spotkanie w Szkole.

 

3. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek o godz. 1800, po Mszy św. Różaniec w tej intencji.

 

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 1800. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

 

5. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza w piątek w czasie Mszy św. i Różańca o godz. 1800.

 

6. Za tydzień w niedzielę, ofiary do puszek na Caritas, zbierać będziemy  po Mszach św.

 

7. Katecheza dla Rodziców dzieci I Komunijnych we wtorek 15.10. o 1930 w Domu Katolickim. Prosimy o zabranie książeczek:  Moje dziecko idzie do I Komunii św.

 

8. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary na Misję zbierać będziemy do puszek w niedzielę 27.10. po Mszach św.

 

9. Przyjmujemy wymieniani roczne i jednorazowe w zakrystii i biurze parafialnym. Przy rocznych prosimy o podanie godziny Mszy św. na której mamy się modlić za tych zmarłych.

 

10. W TYM TYGODNIU:

         15 X  św. Teresy od Jezusa

         16 X św. Jadwigi Śląskiej

         17 X  św. Ignacego Antiocheńskiego

        18 X  św. Łukasza

 


 

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

W obiektywie

1.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj139
Wszystkie466530

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.