niedziela, 11 kwietnia 2021 roku logo

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 11 kwietnia 2021

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. . O 1500, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności. Po Koronce Msza św. dla rodzin z błogosławieństwem relikwiami św. Siostry Faustyny.

2. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami.

3. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

4. Zebranie rodziców dzieci I komunijnych w czwartek 15.04. o 1830 w kościele. Prosimy o zachowanie standardów obowiązujących w czasie epidemii.

5. Dziękujemy Panu Janowi Klauzie za posadzenie 3 nowych drzew w naszym parafialnym parku rodzinnym: dębu, jawora i lipy. Niech Dobry Bóg wynagrodzi  Swoimi Łaskami.

6. Nowe ogrzewanie kosztowało 24.357 zł.  Z ofiar kolędowych zebraliśmy 25.800 zł , zostało ponad 1000 zł. Za te pieniądze wymienimy skrzynkę elektryczną do dzwonów .

7.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. Pogrzeb śp. Michała Michalskiego z ul. Baranów 13 odbędzie  się  w poniedziałek 12 kwietnia o godz. 1200 .  Dobry Jezu a nasz Panie?

9. Po Mszach św. będą rozdawane maseczki przez członków parafialnej grupy Caritas. Te maseczki medyczne otrzymaliśmy z puli Pana Premiera.

2011-11-05_203434.jpg