niedziela, 19 września 2021 roku logo

Parafia w mediach

Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.

2. Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu. Tradycyjnie w tym dniu o godz. 1500 Msza św. dla Rodzin, a taca to tzw. składka inwestycyjna, którą  polecamy ofiarności Parafian.

3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas.

4. Spotkanie dla Członkiń Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę, w Domu Katolickim o godz. 1600.

5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

7. Bardzo prosimy narzeczonych, którzy przygotowują się do ślubu, aby zaznaczali swoim gościom, że wszelkiego rodzaju konfetti, wstążeczki wystrzeliwane, ryż rzucany, pieniążki do zbierania przez młodych itp. nie należą do liturgii sakramentu małżeństwa i na terenie kościelnym nie mogą mieć miejsca. W sobotę, od rana, sprzątamy kościół i teren przy kościele  bo tak należy, a po południu, po ślubie, zostaje totalny bałagan, który przenosi się do kościoła w niedzielę, począwszy od sobotniej Mszy św. wieczornej.