wtorek, 25 czerwca 2019 roku logo

Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

12 NIEDZIELA ZWYKŁA 23 CZERWCA 2019 r.

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnice Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych  procesją eucharystyczną wokół świątyni o godzinie 18.00

2.Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta  o godzinie 18.00

3.W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza Święta i procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Prosimy o obsługę liturgiczną te same osoby, oczywiście w miarę możliwości, co w Boże Ciało. Zapraszamy dzieci I kom. i młodzież po bierzmowaniu i kandydatów z klasy VI i VII.

Budowa ołtarzy

- I ołtarz - na wysokości kaplicy przedpogrzebowej budują parafianie z Kowalewa ul. Fabianowska,  Suchorzewska, Wawrzyniaka

- II ołtarz- przy Krzyżu misyjnym parafianie z Suchorzewa ul. Kowalewska od nr. 1 -12 od p. Marzeny Adamskiej do p. Magdaleny Sopniewskiej

- III ołtarz - około figurki Matki Bożej parafianie z Piekarzewa od Pana Marka Liberackiego do Pana Dariusza Matuszaka

- IV ołtarz - przy posesji pp.Żurawskich budują parafianie z Kowalewa  ul. Pokoju, Franciszka Pierunka - Łaniewskiego i Sobieskiego.

4.W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta tego dnia

o godzinie 18.00 .Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. Przejdziemy z procesją eucharystyczną wokół kościoła, a przy figurze N. S. P. Jezusa odmówimy litanię do Serca Jezusowego. Nie obowiązuje post ze względu na uroczystość.

5.Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość  Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godzinie 18.00  Taca z tego dnia przeznaczona jest na ? świętopietrze?.

6.Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia  i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

7.Żywy Różaniec organizuje pielgrzymkę do Świętej Lipki, Gietrzwałdu, Augustowa, Białegostoku, Sokółki, Świętej Wody w dniach 16 ? 18.08 2019 r. Koszt ok. 400 złotych. Zapisy

w zakrystii.

8.W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Roberta Bukowskiego z Suchorzewa-Madery . Dobry Jezu?

9.W dzisiejsza niedzielę , we wszystkich  kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja ? Święty Boże, Święty mocny??. Decyzją biskupów, będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje Najświętszego Sakramentu , Mszy Świętej, i inne szyderstwa ze świętości i w stosunku do osób wierzących, mające  ostatnio miejsce w naszej Ojczyźnie.