top
sobota, 7 grudnia 2019 roku logo


Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

                

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; text-align:justify; text-indent:-17.85pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman","serif"; mso-fareast-language:EN-US;}

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                  1 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: ?Wielka tajemnica wiary?. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: ?Eucharystia daje życie?. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wiara Kościoła ? nasza wiara ?jest z istoty wiarą eucharystyczną, wzrasta przy stole Eucharystii. Udział w Eucharystii, a zwłaszcza przyjmowanie Ciała Pańskiego, jest przecież realnym spotkaniem ze zmartwychwstałym Panem. Chodzi więc o to, abyśmy pogłębiali naszą świadomość, abyśmy zdali sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest Eucharystia i jak powinna ona kształtować nasze chrześcijańskie życie. Dzięki temu z jeszcze większą pobożnością będziemy przeżywali nie tylko niedzielną, ale każdą Mszę Świętą sprawowaną w naszej wspólnocie oraz gorliwiej trwali na adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

 

2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

    

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 1800, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych. ? Biedak zawołał i Pan go usłyszał? pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcji ? Tytka Charytatywna?. Parafialna Grupa Caritas tak jak w latach ubiegłych wyłożyła pod chórem ?tytki? i prosi chętnych parafian o zabranie ich i uzupełnienie produktami, które trafią do osób potrzebujących. Wypełnione tytki należy przynieść do kościoła do 22 grudnia.

 Od 8-go grudnia po każdej Mszy św. rozprowadzane będą przez Parafialną Grupę Caritas opłatki i świece wigilijne oraz kalendarze diecezjalne na 2020 rok. Ofiary dobrowolne.

 

 

4. We wtorek, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach, duchownych i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne. Niech w naszych sercach jeszcze mocniej zabrzmi nakaz Chrystusa: ?Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody??.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od 1730. O 1800 Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Od 900 pojedziemy do chorych z Komunią św. Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W liturgii soboty wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa. Tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w czasie nabożeństwa po Mszy św. wieczornej.

 

6. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.

 

 

7. W tym tygodniu patronują nam:

?         3 XII ? św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

?         4 XII ? św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

?         4 XII ? św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.

?         6 XII ? św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.

?         7 XII ? św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

 

8. Za tydzień składka inwestycyjna ? polecamy ją ofiarności Parafian. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom drzewek do naszego parafialnego parku rodzinnego: Panom Janowi i Krzysztofowi Zdunkom oraz Józefowi Szablewskiemu.

 

9. W przyszłą niedzielę o 1500 Msza św. dla rodzin z błogosławieństwem i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

 

10. Dziś o 1500 spotkanie Żywego Różańca w Domu Katolickim.

 

11. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek po Mszach św., jako pomoc materialna Kościołowi na Wschodzie. Po raz 20 jest to też Dzień Modlitwy w intencji Kościoła Katolickiego w Europie Wschodniej, Rosji i Azji środkowej.

 

 

 

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

W obiektywie

1.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj54
Wszystkie482965

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.