top
czwartek, 18 kwietnia 2019 roku logo


Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email
    

OGŁOSZENIA  NA NIEDZIELĘ  PALMOWĄ, CZYLI  MĘKI  PAŃSKIEJ                               14 kwietnia 2019

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2. Dzisiaj II Niedziela miesiąca a więc składka inwestycyjna na bieżące remonty. Dziś o 1500 Msza św. dla rodzin z małymi dziećmi i błogosławieństwo po Mszy. Za tydzień po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na parafialną Caritas.

3. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 1630. Do Wielkiej Środy można przynosić do Kościoła krzyżyki od rodzin do dekoracji Grobu Pańskiego.

4. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy w godz. 1700-1800 i jeśli będzie trzeba po Mszy św.

5. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy ? uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 1930.

6. W piątkowy wieczór o godz. 1800  będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża, za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 2130. Od 1930-2030 adoracja dla dorosłych z okazją do spowiedzi św. Od 2030-2130 adoracja dla młodzieży z okazją do spowiedzi św. Kandydaci do bierzmowania z klas VI-VIII biorą udział obowiązkowo ? indeksy stemplujemy po adoracji. Naszą OSP prosimy o wartę honorową przy Grobie Pańskim od 1930-2130.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu  od godz. 9.00 objazd chorych z Komunią św. Wielkanocną.

7. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św. Od godz. 1100 adorują dzieci szkoły podstawowej z Paniami Katechetkami. Od 1200-1300 adoracja prowadzona będzie przez Żywy Różaniec, od 1300 adorują lektorzy i ministranci.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od 1100 w Baranowie u Państwa Mikołajewskich, w Piekarzewie w Domu Kultury, a w Suchorzewie na Sali i u Państwa Kaczorów. W kościele o godz. 1500 i 1600. 

Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 2200. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Na zakończenie uroczystości ? procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Zapraszamy poczty sztandarowe OSP, PKP, Rolników i mężczyzn.

Pana Dariusza Dryjańskiego prosimy o poczet do baldachimu ? 4 osobowy.

W Wielką Sobotę okazja do spowiedzi św. w czasie adoracji i po święceniu potraw a także od 2100-2200.

OSP prosimy o wartę przy Grobie Pańskim od 1900-2200.

Wodę św. można zabrać w Wielką Sobotę po Liturgii z pojemnika z kranem.

8. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

9. Zbiórka ministrantów i lektorów z ceremoniarzem w Wielki Czwartek o 1200 w związku z przygotowaniem liturgicznym Triduum Sacrum.

10. Bierzmowanie klas VIII będzie 21.05.o godz. 1800. We wtorek o 1800 spotkanie dla kandydatów z klas VIII-ych. W programie: Msza św., Nabożeństwo do św. Józefa i katecheza.

11. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 1500    odprawiona zostanie z inicjatywy Parafialnej Grupy Caritas Msza święta dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych z udzieleniem sakramentu chorych. Będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Zapewniamy przewóz osób, które należy zgłosić w zakrystii. Po Mszy świętej zapraszamy na poczęstunek w Domu Katolickim przygotowany przez członków Parafialnej Grupy Caritas.

12. W niedzielę 28.04 o godz 1800 odbędzie się w naszym Kościele koncert charytatywny. Szczegóły  na plakacie w gablocie przed kościołem i na terenie Kowalewa.

13. Ogłoszenia po Wieczerzy Paschalnej i Rezurekcji przez I i II Święto: Obfitych Łask Od Zmartwychwstałego Chrystusa, a szczególnie mocy do żywej wiary, nadziei i miłości życzą Kapłani, Ks. Senior Kanonik Jerzy Siwik oraz wszyscy posługujący w naszej parafii.

 

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; line-height:13.25pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}


 

PIĄTA  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  7  kwietnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1.Spowiedź w naszym kościele codziennie w godz. od 1700-1800 . W tej chwili jest mniej Księży w Ośrodku i przed samymi świętami będzie kłopot ze spowiedzią. Korzystajmy z okazji wcześniej.

 

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz.

 1630 Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1800 .

 

3.Za tydzień obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych  dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podobnie jak każdego roku w Niedzielę Palmową będzie można nabyć palmy wielkanocne wykonane przez dzieci z naszej szkoły z inicjatywy Parafialnej Grupy Caritas. W Wielki Czwartek podczas liturgii zostaną przyniesione w procesji z darami skarbonki wielkopostne - jako owoc postnego wyrzeczenia. Ofiary złożone przez wiernych w skarbonkach prosimy pozostawić na stolikach pod chórem. W Wielki Czwartek rozprowadzane będą chlebki wielkanocne. Wszystkie złożone ofiary przeznaczone zostaną na parafialną działalność charytatywną.

 

5. Za tydzień II niedziela miesiąca, a więc składka na bieżące inwestycje Parafii. Remont chodników na cmentarzu kosztował 25.150 zł.

 

6. W przyszła niedzielę Msza Święta o godz. 1500 dla rodzin z małymi dziećmi i błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II

 

7.Za tydzień  w sobotę 13.04. o godzinie 1900 w naszym kościele Misterium Męki Pańskiej pt. ,,Strofy o ukrzyżowaniu" w wykonaniu Teatru Prawie Wielkiego z Kowalewa. Serdecznie zapraszamy Parafian, a młodzież kl. VI, VII i VIII przygotowującą się do Bierzmowania zobowiązujemy do udziału. Indeksy będziemy stemplować po spektaklu. Zachęcamy też rodziców i dzieci I komunijne do udziału.

 

8.W Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 1500  odprawiona zostanie z inicjatywy Parafialnej Grupy Caritas Msza święta dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych z udzieleniem sakramentu chorych. Będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Zapewniamy przewóz osób, które należy zgłosić w zakrystii. Po Mszy świętej zapraszamy na poczęstunek w Domu Katolickim przygotowany przez członków Parafialnej Grupy Caritas.

 

9.Przygotowujemy dekorację Grobu Pańskiego i mamy prośbę, aby każda rodzina przygotowała jakiś mały krzyżyk drewniany, a dzieci żeby te krzyżyki przyniosły do kościoła na Drogę Krzyżową w piątek, albo w niedzielę na Mszę św. o 1000  .

 

10.We wtorek 9.04. o godz. 1900   katecheza dla rodziców dzieci I Kom. w Domu Katolickim.

 

11.W Wielki Piątek 19.04. od 900   odwiedzimy chorych ze spowiedzią i komunią świętą Wielkanocną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii, lub telefonicznie chorych do których mamy przyjechać. Chorych do których jeździmy co miesiąc nie trzeba zgłaszać-przyjedziemy do nich jak co miesiąc.

 

12.Pogrzeb + Jana Antczaka z Suchorzewa w środę o 1330 . Dobry Jezu?

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

W obiektywie

4.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj362
Wszystkie401098

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.