top
czwartek, 23 marca 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna
Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie
Środa Popielcowa PDF Drukuj Email
W tym roku Środa Popielcowa przypadła 22 lutego. W naszym kościele zostały odprawione trzy Msze święte: o godz. 9.00, 16.00 oraz 18.00. W tym dniu podczas liturgii księża posypali głowy popiołem wszystkim wiernym zgromadzonym na Mszy świętej, wypowiadając słowa: "Prochem jesteś i w proch się obrócisz" lub "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Popiół jest symbolem przemijalności i kruchości ludzkiego życia, ale także oznacza żałobę i pokutę. Dzięki zbawczemu dziełu Chrystusa, popiół to również znak oczyszczenia i zmartwychwstania.
 
 
 
Więcej…
 
Odpust ku czci św. Walentego PDF Drukuj Email
14 lutego 2023 roku w naszym kościele parafialnym została odprawiona msza święta odpustowa ku czci św. Walentego. Eucharystii przewodniczył Ks. kan. Tadeusz Stich proboszcz parafii w Kuczkowie. Święty Walenty jest patronem zakochanych oraz patronuje nie tylko chorym na epilepsję, ale i na choroby nerwowe.
 
 
Więcej…
 
Matki Bożej Gromnicznej PDF Drukuj Email
 
ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, tradycyjnie nazywane dniem Matki Bożej Gromnicznej.
 
 
 
Zapalona miłością Boga
ofiarowałaś Mu świat cały zamknięty w maleńkim Sercu Syna
Więcej…
 
Jasełka PDF Drukuj Email
 
 
 
Jasełka wystawił Teatr Prawie Wielki
trzy dzwonki, kurtyna, na scenie Aniołowie
a może Anielki
Pasterze marzą o pęcie kiełbasy
tylko jabłka mają, takie ciężkie czasy
Więcej…
 
Koncert kolęd PDF Drukuj Email

W Święto Trzech Króli w naszym kościele parafialnym odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Kowalewie, Szkoły Podstawowej w Taczanowie Drugim oraz Szkoły Podstawowej w Korytach. Ksiądz Proboszcz, Wiesław Kondratowicz podziękował za piękny występ dzieciom i młodzieży. Pomysłodawcą i organizatorem koncertu był Pan Łukasz Adamski - nauczyciel muzyki.

 

Więcej…
 
Święto Trzech Króli PDF Drukuj Email
Święto Trzech Króli zwane Świętem Objawienia Pańskiego to chrześcijańska uroczystość, która ma symbolicznie upamiętniać objawienie się Boga człowiekowi. Ze świętem związana jest historia opisana w Ewangelii św. Mateusza, według której mędrcy ze Wschodu (Kacper z Indii, Melchior z Persji oraz Baltazar z Arabii) przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi. Zwyczaj święcenia tego dnia złota i kadzidła wykształcił się na przełomie wieków XV i XVI wieku.
 
Więcej…
 
Zaproszenie na koncert kolęd PDF Drukuj Email
 
KONCERT KOLĘD
 
 
 
Więcej artykułów…

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 381 gości 

W obiektywie

1.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj243
Wszystkie860859

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.