top
niedziela, 14 sierpnia 2022 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna
Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie
Modlitwa poranna PDF Drukuj Email

Modlitwa poranna 

Obudziłeś mnie śpiewem skowronka
arią o poranku
z dzwoneczkami
juki która bardzo chciała
dosięgnąć nieba 
 
 
 
Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 PDF Drukuj Email
W dniu 24 czerwca 2022 roku społeczność naszej szkoły wraz z dyrekcją oraz wychowawcami uczestniczyła we Mszy Świętej kończącej rok szkolny. Eucharystię sprawował Ksiądz Proboszcz Wiesław Kondratowicz.
 
 
Więcej…
 
Zakończenie oktawy Bożego Ciała 2022 PDF Drukuj Email
23 czerwca 2022 roku zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała, zebraliśmy się w kościele, by podziękować Panu Bogu za dar Eucharystii. Po Mszy św. po raz ostatni odbyła się procesja do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła.
 
 
Więcej…
 
Boże Ciało 2022 PDF Drukuj Email

O godz. 11.15 rozpoczęła się Msza święta z okazji Bożego Ciała, którą celebrował Ksiądz Proboszcz Wiesław Kondratowicz. Po Mszy Świętej wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej ulicami Kowalewa.
 
 
Więcej…
 
Bierzmowanie 2022 PDF Drukuj Email
11maja 2022 roku w naszej parafii miała miejsce uroczystość przyjęcia przez grupę młodzieży Sakramentu Bierzmowania, którego udzielił Biskup Diecezji Kaliskiej Damian Bryl. Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 48 osób.
 
 
W wygłoszonej homilii biskup Damian podkreślał, że Bogu zależy na każdym człowieku, zachęcał młodzież do dobrych życiowych wyborów. Kończąc homilię biskup Bryl prosił rodziców, by byli blisko swoich dzieci i służyli im nadal dobrym słowem i radą.
Więcej…
 
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. PDF Drukuj Email
3 maja to uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Maj, to miesiąc w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. W tych dniach, w kościołach, kaplicach i przydrożnych figurkach codziennie odbywają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 
 
Mario spójrz słońce zachodzi
mija kolejny dzień Twojej miłości 
Więcej…
 
Dzień Dobra PDF Drukuj Email
 
"DZIEŃ DOBRA" to radosne świętowanie NIEDZIELI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. To także święto patronalne CARITAS. W Dniu Dobra będziemy wspierać MIEJSCA, KTÓRE SĄ DOMEM, czyli te placówki Caritas, które zajmują się opieką nad dziećmi, rodzinami. Chcemy, żeby każdy w tym dniu doświadczył pokoju i dobra, szczególnie mamy na uwadze osoby, które uciekły przed wojną na Ukrainie, osoby bezdomne. Parafialna Grupa Caritas przyłączyła się do akcji. W Dniu Dobra Diecezja Kaliska wesprze DOM  DLA MATEK Z DZIEĆMI w DOBIESZCZYŹNIE, w którym obecnie przebywają uchodźcy. W tym celu po każdej mszy świętej będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek przygotowanych przez Ogólnopolską Caritas.  
 
 
 
 
 
 
 
 
Więcej artykułów…

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 232 gości 

W obiektywie

4.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj169
Wszystkie783684

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.