top
sobota, 10 czerwca 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna
Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie
Boże Ciało 2023 PDF Drukuj Email
8 czerwca 2023 roku o godz. 11.15 rozpoczęła się Msza święta z okazji Bożego Ciała, którą celebrował Ksiądz Proboszcz Wiesław Kondratowicz. Po Mszy Świętej wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej ulicami Kowalewa do czterech ołtarzy.
 
Więcej…
 
Życzenia Imieninowe PDF Drukuj Email
Życzenia Imieninowe
 
 
Bierzmowanie 2023 PDF Drukuj Email

W poniedziałek 29 maja 2023 roku w naszym kościele uczniowie klas ósmych przyjęli sakrament bierzmowania, którego Udzielał biskup kaliski Damian Bryl. Bierzmowanie, nazywane sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej oznacza przyjęcie darów Ducha Świętego. Podczas bierzmowania biskup namaścił czoła młodzieży krzyżmem - mieszaniną oliwy i balsamu. Młodzież do sakramentu bierzmowania przygotowywała się przez kilka miesięcy. 

 

 

Więcej…
 
3 Maja - Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski PDF Drukuj Email
3 Maja - Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
 
 
 
 
XV Niedziela Biblijna PDF Drukuj Email
XV Niedziela Biblijna
 
 
 
Niedziela Bożego Miłosierdzia PDF Drukuj Email
Niedziela Bożego Miłosierdzia 
 
 

 
Życzenia Wielkanocne 2023 PDF Drukuj Email

 
 
Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym, narodowym i międzynarodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.
 
 
Więcej artykułów…

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

W obiektywie

3.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj120
Wszystkie893868

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.