top
piątek, 9 czerwca 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Wieczornica z okazji Dnia Papieskiego
Wieczornica z okazji Dnia Papieskiego PDF Drukuj Email
Przepięknie zabrzmiały słowa poezji Karola Wojtyły w kowalewskiej świątyni w jesienny wieczór.

Zgromadzeni w kościele 20 października o godz. 18.00  w skupieniu wysłuchali wieczornicy poświęconej wspomnieniom o Janie Pawle II. Były zdjęcia, nagrania z fragmentami kazań papieża, cudnie wyrecytowane przez uczniów wiersze oraz świetnie zagrane i zaśpiewane przez zespoły muzyczne piosenki.
 
 
 
 
 
 

O tym ilu wspomnień, wzruszeń i emocji dostarczyło to kulturalno - religijne wydarzenie, świadczyło, że ludzie po usłyszeniu ostatnich końcowych dźwięków muzyki, wcale nie chcieli opuszczać kościoła.
 
 
 
Wieczornica powstała dzięki zaangażowaniu i współpracy szkoły i parafii. Nad jej przygotowaniem pracowali: ksiądz proboszcz Wiesław Kondratowicz ze swoim zespołem muzycznym, pani Małgorzata Walendowska, pani Aldona Jańczak oraz młodzi utalentowani recytatorzy: Piotr Wlekliński, Klaudia Klusak, Patrycja Walendowska, Joanna Zając, Jagoda Janicka, Joanna Bruzi i Paweł Walendowski oraz muzycy: Kinga Matłoka, Gwidon Waliszewski, Patrycja Walendowska i Adam Piasecki.
Takie uroczystości burzą stereotypy. Młodzież nie jest zła. Młodzi ludzie są mądrzy, kreatywni, mają pasje. Trzeba ich tylko wspierać, a od tego jest właśnie szkoła i kościół.
p. Aldona Jańczak
 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 123 gości 

W obiektywie

7.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj497
Wszystkie893730

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.