top
niedziela, 4 czerwca 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Triduum Paschalne 2015
Triduum Paschalne 2015 PDF Drukuj Email
Triduum Paschalne w naszym kościele rozpoczęło się w Wielki Czwartek o godz. 18.00 uroczystą Mszą świętą, odprawioną przez Ks. Prałata Wiesława Kondratowicza na pamiątkę Ostatniej  Wieczerzy do której zasiadł Jezus Chrystus i 12 Apostołów.

Podczas tej mszy modliliśmy się również za kapłanów, ponieważ w tym dniu wspominamy ustanowiony przez Chrystusa sakrament kapłaństwa i eucharystii. Po Komunii Świętej, Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Kaplicy Adoracji potocznie zwanej ciemnicą.

 
Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego w Kościele katolickim - dniem upamiętniającym mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu. Tego dnia nie odprawia się mszy świętej tylko liturgię Męki Pańskiej. Składa się ona z trzech części: Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i obrzędów Komunii. Ministranci i kapłani podchodzą w ciszy do ołtarza, przed którym kapłan kładzie się krzyzem.


 

 


Bardzo ważnym momentem w liturgii Męki Pańskiej jest adoracja Krzyża, podczas której wierni całują krzyż.
 


Na koniec Wielkopiątkowej liturgii kapłan przeniósł Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego.

 
 
 
Wartę przy grobie pełnili  strażacy z OSP Kowalew.

 

 
Grób adorowali zarówno dorośli, jak również małe dzieci.

 
 
O godz. 22.00 w naszym kościele odbyła się podczas Wielkiej Soboty Wigilia Paschalna, czyli poświęcenie ognia i wody.
 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 127 gości 

W obiektywie

5.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj353
Wszystkie890643

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.