top
sobota, 30 września 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Uroczystość 600 - lecia parafii
Uroczystość 600 - lecia parafii PDF Drukuj Email
6 maja 2009 roku nasza parafia świętowała 600 - lecie swego istnienia oraz 50 - lecie konsekracji kościoła. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej celebrowanej przez Ks. Biskupa Stanisława Napierałę, którego w imieniu parafian powitali: Dariusz Dryjański, Paweł Jezierski i Teresa Zielińska. Słowo wstępne wygłosił proboszcz Ks. Kanonik Wiesław Kondratowicz, przybliżając wszystkim zebranym historię i dzieje parafii oraz prosząc Biskupa o odprawienie Mszy Świętej.

Ks. Proboszcz wygłasza słowo wstępne i prosi Ks. Biskupa o odprawienie Mszy świętej

 


Modlitwa przed rozpoczęciem Mszy Św.
 


Podczas homilii Ks. Biskup nawiązał do dziejów z życia apostołów - patronów: św. Jakuba i św. Filipa, a także złożył Ks. Proboszczowi oraz Ks. Jerzemu Siwikowi, jak również wszystkim parafianom i zaproszonym gościom serdeczne życzenia.

  

Jego Ekscelencjia - Ks. Biskup podczas homilii
  


Czytanie z I listu do Koryntian (Mirela Robakowska)

Modlitwy wiernych do Boga zanosili:

  • Daniel Sołtysiak - za parafię,
  • Jagoda Korzeniewska - za dzieci i nauczycieli,
  • Mikołaj Robakowski za młodzież,
  • Ewa Leśniewska - za matki,
  • Andrzej Piasecki za ojców,
  • Ks. Jerzy Siwik - za kapłanów

Podczas Mszy Świętej dary złożyli:

  • Zofia Baron, Jan Bandosz, Jerzy Białas,
  • ministranci (Wojciech Leśniewski, Karol Zieliński)
Na zakończenie, Jego Ekscelencja Bp Napierała udzielił wszystkim błogosławieństwa.
  
Ks. biskup udziela błogosławieństwa
Biskup udziela błogosławieństwa


Koordynacją przebiegu liturgii zajęli się ceremoniarze - klerycy V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

  

W oczekiwaniu na dostojnego Gościa (po prawej ceremoniarz - Ks. Jacek)
  
Na uroczystość przybyli licznie: kapłani z dekanatu, władze samorządowe: Marian Adamek - Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew, Mieczysław Kołtuniewski - Przewodniczący Rady Miejskiej, Dorota Czaplicka - Wicestarosta Powiatu Pleszewskiego, Mirosław Kuberka - przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Jakubowski - Dyrektor Szkoły w Kowalewie i inni zaproszeni goście oraz mieszkańcy parafii.
Po Mszy Świętej odbyła się wspólna fotografia parafian z Ks. Biskupem.
  

Wspólna fotografia
  
Następnie wszyscy udali się do remizy OSP Kowalew na wspólny poczęstunek, który przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich. Po poczęstunku, miało miejsce wręczanie pucharu i dyplomów zwycięzcom w Turnieju Tenisowym o Puchar Księdza Proboszcza.
  

Jan Bandosz - zwycięzca turnieju odbiera puchar z rąk Biskupa

Nie zabrakło również przemówień i życzeń złożonych na ręce Ks. Proboszcza Wiesława Kondratowicza oraz życzeń dla dostojnego gościa - Jego Ekscelencji Stanisława Napierały z okazji zbliżających się imienin.
  
Życzenia składa burmistrz - Marian Adamek
  


Podczas wspólnego biesiadowania odbyła się prezentacja multimedialna związana z historią parafii, a także występ iluzjonistyczny zespołu pana Sławomira Jenerowicza.
Zapraszamy do galerii zdjęć Tutaj
 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

W obiektywie

2011-11-05_203434.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj421
Wszystkie936354

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.