środa, 1 lutego 2023 roku logo

Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           29 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi  modlitwami i ofiarami!

2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie - Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień świąteczne Msze Święte w naszej parafii o godz. 900, 1600 i 1800.

3. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne z naszej diecezji, a szczególnie klasztor Klarysek z Kalisza, w którym modli się za nas s. Joanna Basak z Kowalewa. Zbiórka do puszek w niedzielę 05.02 po Mszach św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W naszym kościele w pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 1730. W piątek o godz. 1800 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Objazd chorych od godz. 900.  A w pierwszą sobotę po Mszy Świętej o godz. 1800 nabożeństwo maryjne.

5. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 1000 poświęcenie świec dzieciom pierwszokomunijnym.

6. Wspólnota Żywego Różańca ma spotkanie w niedzielę 05.02. o 1500 w Domu Katolickim. Członkowie Żywego Różańca mogą skorzystać z przywileju Odpustu Zupełnego w Święto Ofiarowania Pańskiego pod zwykłymi warunkami.

7. Odpust św. Walentego odprawimy 14.02.we wtorek o godz. 1800, szczegóły za tydzień.

8. Plan kolędy:

- we wtorek 31.01. o 1900 Suchorzew ulice: Jarocińska, Osiedlowa, Podgórna.

- środa 01.02. o 1900 ? Suchorzew ulice: Przylesie, Równa, Krótka, Leśna, Wąska, Madera i Piekarzew ulice: Szklana, Leśniczówka i Piekarzew 7- 1.

- czwartek 02.02. o 1900  Piekarzew, od Państwa Marchwiaków do Włodarczyków i od Państwa Taszarków i Marcinkowskich do Państwa Walendowskich i Słowińskich (nr 9 do 60)

Parafianie, którzy przyjdą na kolędę 2.02. mogą zabrać świece  gromnice do poświęcenia w czasie Mszy św. o 1900  w Domu Katolickim.

Kończymy kolędę w Domu Katolickim i po niej Proboszcz będzie się kontaktował z rodzinami, które zgłosiły chęć kolędy w domu, żeby ustalić terminy odwiedzin duszpasterskich.