top
piątek, 3 grudnia 2021 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

 

 

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                     28 listopada 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

            Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi, jako Emmanuel ? Bóg z nami. Przypominamy o Sakramencie Pokuty, który będzie dobrym przygotowaniem na Boże Narodzenie.

           

            Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego ?Eucharystia daje życie?.

           

            W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

 

            We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

 

 

            W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy polecać wszystkich zmagających się z brakiem pracy i wypraszać im Bożą opiekę.

    

            W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

- w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 18.00;

- w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 17.30, o 18.00 Msza św. roratnia z aktem wynagrodzenia Sercu Jezusowemu.

            Do chorych ze spowiedzią i Komunią św. pojedziemy przed świętami, tradycyjnie w Wigilię od 9.00 rano, czyli w najbliższy piątek nie będzie objazdu chorych. Prosimy przez Adwent zgłaszać chorych, którzy chcą przed świętami wyspowiadać się i przyjąć Komunię świętą.

- w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00.

 

            Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach zbieramy do puszek na ten cel. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca spotkanie Żywego Różańca. W Domu Katolickim o 15.00.

 

            Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 

            Katecheza dla rodziców dzieci I Komunijnych w czwartek 2.12. o 19.00 w kościele.

           

            Dzisiaj w czasie każdej Mszy św. świecimy opłatki, które nasza Caritas Parafialna będzie rozprowadzać razem z kalendarzami i świecami wigilijnymi przez cały Adwent.

           

            Od przyszłej niedzieli udostępniamy naszą nowopowstałą ? zakrystię historyczną?, którą będzie można zwiedzać po Mszach. Św.. Twórcą jej, jest nasz zakrystianin i radny parafialny Pan Ryszard Przybylski, który zgromadził cenne zbiory z terenu kościoła, plebanii i parafii. Oficjalnego otwarcia ?zakrystii historycznej? i <> dokonamy na wiosnę przyszłego roku. Już dziś zapraszamy nauczycieli i katechetów z dziećmi i młodzieżą na lekcje do zakrystii historycznej w naszym kościele, żeby budować wspólnie poczucie tożsamości narodowej, patriotyzmu i religijności.

 

 

 


 

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

W obiektywie

7.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj243
Wszystkie700503

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.