top
sobota, 10 czerwca 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

 

 

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                             4 czerwca 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: ?Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu??. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą ? jednego Boga w trzech Osobach.

 

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

 

3. W środę podczas Nowenny po Mszy św. o godz. 1800  zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

 

4. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ? Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, w całej parafii, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 1115. Proszę o oprawę procesji tak jak co roku, parafian na których można liczyć: Panów od baldachimu, poczty sztandarowe, rodziców dzieci I komunijnych, dzieci i młodzież z Paniami katechetkami, chór parafialny, Strażaków z OSP Kowalew, ministrantów i lektorów oraz lektorki, członkinie Żywego Różańca.

Ekipy budujące ołtarze. Przypominamy:

I ołtarz przy posesji Państwa Żurawskich i Kałużnych - ekipa z Kowalewa ul. Baranów

nr. 1-20.

II ołtarz przy Domu Katolickim - ekipa z Suchorzewa z ul. Madera przed torami nr. 1-26 i wszystkie nowe domy.

III ołtarz przy krzyżu na ul. Fabianowskiej - ekipa z Piekarzewa od Pani Marioli Czekalskiej do Pana Jana Liberackiego.

IV ołtarz przy posesji Państwa Błaszczyków - ekipa z Kowalewa z ul. Baranów nr. 21

Te same ekipy budują ołtarze na zakończenie oktawy. Prosimy o liczny udział w tej procesji Bożego Ciała: dzieci I komunijne w strojach, które pójdą przed baldachimem, młodzież, która była u bierzmowania, dziewczynki sypiące kwiatki ? próba dla nich w poniedziałek, wtorek, środę o 1600 przy kościele.

 

5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 1800 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

6. Przyszła niedziela, 11 czerwca, będzie drugą niedzielą tego miesiąca, kiedy tradycyjnie każdego roku naszymi ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz szkoły katolickie ? już dzisiaj proszę Parafian o otarte serca dla tego szczytnego celu. Jest to też II niedziela miesiąca, a więc składka inwestycyjna ? polecamy ją ofiarności naszych Parafian.

 

7. Dziś o 1500 w Domu Katolickim spotkanie członkiń Żywego Różańca

 

8. Pogrzeb + Aleksa Kwiatkowskiego odbył się w sobotę o godz. 1100, pogrzeb + Teresy Działoszyńskiej będzie we wtorek 6.06 o 1330. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen


 

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

W obiektywie

1.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj137
Wszystkie893885

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.