sobota, 28 maja 2022 roku logo

Parafia w mediach

Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                          22 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. Procesja błagalna do krzyża misyjnego na początku Mszy św. o godz. 1800.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1800. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

5. W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej o godz. 1800 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Do końca maja będzie ona połączona
z nabożeństwem majowym.

6. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego po Mszy Świętej o godz. 1700 w połączeniu z nabożeństwem majowym.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

8. W ostatnich dniach odeszła do Pana śp. Ludmiła Brońska z Kowalewa, z ul. Kościelnej. Dobry Jezu? 3x.

9. W każdą piątą niedzielę miesiąca taca w kościołach naszej Diecezji przeznaczona jest na kształcenie kleryków. Polecamy ją ofiarności parafian w przyszłą niedzielę.

10. W czwartek, 12 maja w ostrowskiej konkatedrze święcenia diakonatu przyjęli alumni: Adrian Albert i Mateusz Zimorski. W Czwartek, 19 maja w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu święcenie prezbiteratu przyjęli diakoni: Jędrzej Grobelny z par. św. Jana Chrzciciela
w Krotoszynie, Patryk Ławrynowicz z par. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp. i Rafał Maciak z par. św. Pawła Ap. w Ostrowie Wlkp. Ciesząc się z tych wydarzeń, pragniemy dziękować Bogu za kapłanów obchodzących swoje jubileusze święceń. Jednocześnie w tym ważnym czasie, kiedy wielu młodych ludzi podejmuje decyzję, jaką wybrać drogę życiową, prosimy Pana, aby mieli otwarte serca i odwagę podjęcia powołania kapłańskiego, zakonnego i misyjnego.