piątek, 3 grudnia 2021 roku logo

Parafia w mediach

Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                     28 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi, jako Emmanuel ? Bóg z nami. Przypominamy o Sakramencie Pokuty, który będzie dobrym przygotowaniem na Boże Narodzenie.

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego ?Eucharystia daje życie?.

W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy polecać wszystkich zmagających się z brakiem pracy i wypraszać im Bożą opiekę.

W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

- w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 18.00;

- w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 17.30, o 18.00 Msza św. roratnia z aktem wynagrodzenia Sercu Jezusowemu.

Do chorych ze spowiedzią i Komunią św. pojedziemy przed świętami, tradycyjnie w Wigilię od 9.00 rano, czyli w najbliższy piątek nie będzie objazdu chorych. Prosimy przez Adwent zgłaszać chorych, którzy chcą przed świętami wyspowiadać się i przyjąć Komunię świętą.

- w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00.

Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach zbieramy do puszek na ten cel. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca spotkanie Żywego Różańca. W Domu Katolickim o 15.00.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

Katecheza dla rodziców dzieci I Komunijnych w czwartek 2.12. o 19.00 w kościele.

Dzisiaj w czasie każdej Mszy św. świecimy opłatki, które nasza Caritas Parafialna będzie rozprowadzać razem z kalendarzami i świecami wigilijnymi przez cały Adwent.

Od przyszłej niedzieli udostępniamy naszą nowopowstałą ? zakrystię historyczną?, którą będzie można zwiedzać po Mszach. Św.. Twórcą jej, jest nasz zakrystianin i radny parafialny Pan Ryszard Przybylski, który zgromadził cenne zbiory z terenu kościoła, plebanii i parafii. Oficjalnego otwarcia ?zakrystii historycznej? i <> dokonamy na wiosnę przyszłego roku. Już dziś zapraszamy nauczycieli i katechetów z dziećmi i młodzieżą na lekcje do zakrystii historycznej w naszym kościele, żeby budować wspólnie poczucie tożsamości narodowej, patriotyzmu i religijności.