W przeddzień  wielkiego święta narodowego – setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – Teatr Prawie Wielki przyłączył się do obchodów.

 

Przygotowany został spektakl pt. Duety. Były to sceny z największych dzieł literatury polskiej i światowej w barwny sposób ukazujący relacje damsko – męskie przez wieki i okraszone przepiękną scenografią oraz muzyką.

Przez ponad 45 minut widzowie mogli popatrzeć na słynne literackie pary: Adama i Ewę, Różę i Małego Księcia, Klarę i Anielę, Podstolinę i Wacława, Telimenę i Tadeusza, Dulską i Felicjana, Juliasiewiczową i Zbyszka, Romea i Julię, Emilię i Benedykta, Bogumiła i Barbarę.
Przesłania sztuki były dwa. Po pierwsze uczucia i emocje łączące kobietę i mężczyznę są cały czas takie same. Trudne i skomplikowane, ale piękne. Miłość to przecież jedna z największych wartości, którą człowiek w życiu powinien się kierować.
Po drugie aktorzy chcieli uczcić Święto Niepodległości piękną mową, przypominając klasykę literatury, uważając że współczesny patriotyzm to także mały wkład w kulturalny rozwój naszej małej ojczyzny.

Aldona Jańczak            

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Podobne wpisy