PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

28 kwietnia 2024

1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych, motocyklowych czy samochodowych podróży.

2. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszam.

3. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 15.00. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. W sobotę, 4 maja, przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin o godz. 17.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie w budynku straży w Kowalewie dla strażaków i ich rodzin. Również wyjątkowo w tę pierwszą sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą.

5. W przyszłą niedzielę, 5 maja, odbędzie się spotkanie Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 15.00 w domu katolickim. Serdecznie zapraszam.