SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 lipca 2024

1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na parafialny fundusz inwestycyjno-remontowy w minioną niedzielę. Dziękujemy za każdą formę wsparcia.

3. W czwartek swoje imieniny obchodzi nasz ksiądz proboszcz Krzysztof. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji na Mszę Świętą o godz. 18.00.

4. W dniu 24.08.2024 r. zapraszamy na jednodniową, parafialną pielgrzymkę do Lichenia. Koszt od osoby wynosi 40 zł. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy naszym kościele. Zgłoszenia i zapisy chętnych w biurze parafialnym w godzinach urzędowania lub w zakrystii po Mszach Świętych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 22 lipca – św. Maria Magdalena, Apostołka Apostołów, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa.

We wtorek, 23 lipca – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, zakonnica i mistyczka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan.

W środę, 24 lipca – św. Kinga, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę.

W czwartek, 25 lipca – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską.

Również w czwartek, 25 lipca – św. Krzysztof, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” i który patronuje kierowcom oraz podróżującym.

W piątek, 26 lipca – św. św. Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 lipca 2024

1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnego wypoczynku.

2. Dziś druga niedziela miesiąca naszymi ofiarami wspieramy parafialny fundusz inwestycyjno-remontowy. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu zostało podjęte wiele niezbędnych prac remontowych, wymagających dużych nakładów finansowych. Bóg zapłać za każdą ofiarę i zrozumienie. Dziękujemy za każdą formę wsparcia.

3. W środę swoje imieniny obchodzi nasz ksiądz Bogdan. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji na Mszę Świętą o godz. 18.00.

4. Są już gotowe pamiątkowe płyty w cenie 40 zł i pendrive w cenie 50 zł z jubileuszy ks. Jerzego i ks. Wiesława. Chętnych do zakupu prosimy o zapisywanie się u sołtysów poszczególnych sołectw naszej parafii.

5. W dniu 24.08.2024 r. zapraszamy na jednodniową, parafialną pielgrzymkę do Lichenia. Koszt od osoby wynosi 40 zł. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy naszym kościele. Zgłoszenia i zapisy chętnych w biurze parafialnym w godzinach urzędowania lub w zakrystii po Mszach Świętych.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się święcenie pojazdów po wszystkich Mszach Świętych na parkingu kościelnym tak, jak to było w latach ubiegłych.

7. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca odeszli: Maria Duda, Janina Michniewska, Stanisław Razik, Stanisława Adamska.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu i drugi „Ojciec Zakonu” z racji stworzenia pierwszych konstytucji dla swojego zakonu – wykładni reguły Ojca Założyciela.