2. NIEDZIELA ADWENTU                                                                           10 grudnia 2023

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed i w czasie Mszy Świętych.

2. W czasie Adwentu od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci z lampionami na Msze Roratnie na godz. 18.00

3.  Serdeczne Bóg zapłać, za złożone dziś ofiary na parafialny fundusz remontowy, aktualnie trwają prace remontowe na piętrze plebanii. Po ocenie ekspertów okazało się, że trzeba osuszyć mury plebanii i przeprowadzić drenaż wokół budynku tak by nie niszczała i mogła służyć na kolejne lata. Władze naszego miasta w budżecie przyznały nam 200 tys. złotych na parking przy parafialnym cmentarzu. Trwają prace sądowo – administracyjne nad projektem. My jako parafia poniesiemy koszt wykupu ziemi pod parking. Za zrozumienie i składane ofiary jeszcze raz dziękuję.  Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

4. W środę, o godz. 17.30 odmówimy różaniec fatimski. Po Mszy udamy się z procesją wokół naszej parafialnej świątyni. Zachęcam wszystkich do udziału w tym pięknym nabożeństwie, które w naszej parafii będziemy przeżywać każdego 13 dnia miesiąca. Proszę, żeby przynieść ze sobą świece.

5. W każdą niedzielę Adwentu po Mszach św. parafialna Grupa Caritas rozprowadzać będzie: świece wigilijne, kalendarze i opłatki. Dostępne są również „tytki charytatywne” które można zabrać, wypełnić zakupionymi produktami i dostarczyć do kościoła do niedzieli 17 grudnia włącznie. Zakupione produkty będą przeznaczone jako wsparcie dla potrzebujących, by mogli spędzić radośniej święta.

6. W przyszłą niedzielę parafialna Grupa Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek, z której ofiary będą przeznaczone jako wsparcie dla potrzebujących go w naszej parafii.

7. W niedzielę, 24 grudnia Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00 i 10.00, natomiast Pasterki o godzinie 22.00 i 24.00. Serdecznie zapraszam.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę i które kazała sobie wyłupić, przyzywana jest przy chorobach oczu.

W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.