CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

21 kwietnia 2024

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na parafialny fundusz inwestycyjno-remontowy. Dziękuję także tym którzy przelewają ofiary na konto parafialne, składają je w biurze parafialnym lub w kopertach z zaznaczeniem na remont plebanii. Zakończył się pierwszy etap zalewania posadzki czekamy, jak wyschnie, po czym rozpocznie się kolejny etap montowania instalacji podłogowej ogrzewania. Zdjęcia z tego etapu można zobaczyć na parafialnej stronie w aktualnościach.

3. Po udanej akcji sprzątania Neru Kuźnia Seniora w Kowalewie zaprasza na posprzątanie naszej wsi Kowalew w ramach akcji Operacja Czysta Rzeka 6 edycja 2024 „czysta wieś”. Akcja odbędzie się 27 kwietnia 2024 zaczynamy o godzinie 16.00 przy Sali Wiejskiej w Kowalewie, ul. Fabryczna 4. Po akcji dla uczestników sprzątania niespodzianka.

4. Serdecznie zapraszam na wieczór uwielbienia, który będzie miał miejsce w naszym kościele w piątek 26 kwietnia po mszy o godzinie 18.00.

5. W sobotę 27 kwietnia o godzinie 10.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej na spowiedź.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.