WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

12 maja 2024

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny. Mamy rozpoczęte prace remontowe na plebanii. W najbliższym czasie ruszy już kolejny etap.

2. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy po wieczornej Eucharystii połączonej ze śpiewem Litanii Loretańskiej.

3. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. O godz. 17.30 odmówimy Różaniec Fatimski. Po nabożeństwie majowym udamy się z procesją wokół naszej świątyni.

4. W tym tygodniu dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą miały próby w kościele w czwartek i piątek o godzinie 16.00. W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się spowiedź dzieci wraz z ich najbliższymi.

5. W tym roku prosimy o przygotowania ołtarzy na procesją Bożego Ciała:

Mieszkańców Piekarzewa od pana Marcinkowskiego Sławomira do pani Kupczyk Lidii

Mieszkańców Suchorzewa ulicy Madera za torami

Mieszkańców Kowalewa z ulicy Fabianowskiej

Mieszkańców Kowalewa z ulicy Pokoju i Wolności.

6. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed i w czasie Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.