„Niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta, dzień który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. Eucharystia, ustanowiona przez Chrystusa w przeddzień Jego Męki, podczas Ostatniej Wieczerzy, jest Sakramentem Nowego Przymierza, jest największym z Sakramentów. W tym Sakramencie Pan Jezus pod postaciami chleba i wina staje się pokarmem naszych dusz. Dzieci po raz pierwszy przyjmują ten Sakrament uroczyście – właśnie w dniu Pierwszej Komunii Świętej – ażeby potem móc Go przyjmować jak najczęściej i w ten sposób pozostawać w zażyłej przyjaźni z Panem Jezusem”
Jan Paweł II
 
 
 
Ze względu na pandemię dzieci w naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej w dwóch grupach. Jedna grupa przyjęła Jezusa po raz pierwszy do swego serca 16.05. 2021 r. o godz. 13.00, a druga grupa  – o godz. 15.00. Część dzieci przystąpi do I Komunii Świętej w sierpniu 2021 roku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podobne wpisy