Od kilku lat przedstawiciele naszej grupy charytatywnej Caritas uczestniczą w kilkudniowych rekolekcjach dla parafialnych grup charytatywnych Caritasu. O rekolekcjach tych nie da się opowiedzieć, trzeba je przeżyć. Podczas konferencji dowiedzieliśmy się, że pomoc materialna dla potrzebujących jest potrzebna, ale jest ona tylko pretekstem do tego, aby udzielić psychicznego wsparcia ludziom, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, żeby wiedzieli, że nie są sami.

 

 

 

Podczas przedborowskich rekolekcji wyłącza się komórki, aby na kilka dni oderwać się od codziennej bieganiny i zastanowić się nad tym co jest w życiu ważne.

Na załączonych fotografiach przedstawiony jest Dom Rekolekcyjny, który częściowo jest oddany do użytku, a częściowo wciąż rozbudowywany.

 

 

W domu tym znajdują się relikwie Matki Teresy z Kalkuty (jej włos umieszczony w kapsule) i relikwie św. Pawła (cząstka ciała zamieszczona w obrazie).

 

 

 

Na jednej z fotografii pokazane jest kąpielisko, które znajduje się obok Domu Rekolekcyjego i pola namiotowego, gdzie odpoczywają podczas wakacji dzieci z ubogich rodzin, także z naszej parafii.

Przedborów otoczony jest lasami, a cisza i piękno przyrody sprzyja modlitwie i medytacji.

Są, jednak dwa miesiące w roku, jak mówi ksiądz Sławomir Grzesiak (Dyrektor Diecezjalnej Caritas), w których miejsce to zmienia się nie do poznania – to wakacje, kiedy wszędzie słychać gwar bawiących się dzieci Laughing

Podobne wpisy