W dniach 30.03 – 01.04 odbyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

 

 

Rekolekcje wielkopostne – to czas zastanowienia się nad sobą, nad swoim postępowaniem, nad swoim  życiiem. Podczas tych lekcji, kapłani z naszej parafii: ks. Wiesław Kondratowicz, ks. Jerzy Siwik uczyli roztropności, mądrości ducha oraz jak stać się lepszym. Rozważając przy tym , ze każdy człowiek ze swej natury jest słaby i ciągle potrzebuje Bożej łaski. Wszyscy potrzebujemy Bożego Miłosierdzia. Dlatego Jezus dał nam sakrament pojednania. Tylko spowiedź przez przebaczenie grzechów jedna człowieka z Bogiem i daje spokój serca.  

Podczas przemyśleń były wspólne śpiewy przy akompaniamencie gitary, na której grał ks. Proboszcz.

 
Można było zaśpiewać … 

Jeszcze się kiedyś rozsmucę,
Jeszcze do Ciebie powrócę,
Chrystusie.
Jeszcze tak strasznie zapłaczę,
Że przez łzy Ciebie zobaczę,
Chrystusie…
I z taką wielką żałobą
Będę się żalił przed Tobą,
Chrystusie,
Że  duch mój przed Tobą klęknie
I wtedy serce mi pęknie,
Chrystusie…

 
 

Ksiądz Taras, mieszkający w Rosji mówił o powołaniu do kapłaństwa. Dał prawdziwe świadectwo powołania na swoim przykładzie, rezygnując z pracy zawodowego marynarza, by podjąć studia kapłańskie, a następnie służyć ludziom i Bogu.

 

 

 

Podobne wpisy