7 czerwca 2009 r. o godz. 12.00 Ks. Biskup Teofil Wilski udzielił 25 osobom z naszej parafii sakramentu bierzmowania.

Ks. Bp Teofil Wilski udziela sakramentu bierzmowania

 

Młodzież do sakramentu dojrzałości religijnej przygotowywała się przez trzy lata, uczęszczając na katechezę prowadzoną przez ks. Jerzego Siwika oraz ks. Wiesława Kondratowicza, a także biorąc udział w roratach, rekolekcjach wielkopostnych, nabożeństwach różańcowych oraz drodze krzyżowej.

Młodzież żeńska z świadkami
Młodzież męska z świadkami

Każdy z bierzmowanych odbył również rozmowę (scrutinium) z ks. Wiesławem kwalifikującą do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

Cała uroczystość odbyła się w miłej i uroczystej atmosferze. Na koniec młodzież otrzymała na pamiątkę „Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego” –  jako dobry start na nowe, dorosłe życie chrześcijańskie.


Biskup wręcza młodzieży „Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego”
 

Podobne wpisy