Akcja „Bezwyjazdowe – Odjazdowe Wakacje” zorganizowana została jako inicjatywa członków Katolickiego Stowarzyszenia Trzeźwości „DOM”, Parafii Kowalew, nauczycieli z Zespołu Szkół Publicznych w Kowalewie praz pracowników Firmy Gaspol działających w ramach pracowniczego wolontariatu „Ludzie o Wielkich Sercach”.Uczestnikami tego wydarzenia była osiemdziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży Kowalewa i okolic, którym pomysłowo wypełniono wolny czas bez konieczności wyjazdu i nakładów finansowych. Dzięki licznej grupie wolontariuszy, w miesiącu sierpniu, zostały zorganizowane różne formy aktywnego wypoczynku, takie jak: karaoke, biwakowanie pod namiotami, wycieczka do Gołuchowa połączona z profesjonalną sesją zdjęciową w epokowych strojach, wyprawa kolejką wąskotorową na basen i kręgielnię, rajd rowerowy do Wigwamu w Taczanowie, gdzie zorganizowano ognisko.  Odbyły się również gry terenowe na obszarze Kowalewa oraz zabawy dla młodszych dzieci w trakcie, których nastąpił pokaz z bańkami mydlanymi. Dodatkowo zorganizowano również wycieczki do Gniezna, Lednicy i Dziekanowic oraz do Poznania.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wspólnie spędzony  dziećmi i młodzieżą czas stał się okazją do okazania im akceptacji, zrozumienia, bezpieczeństwa a także formą wzmacniania ich własnej wartości i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach przy równoczesnym poznawaniu miejsc atrakcyjnych i często nieznanych a znajdujących się w najbliższej okolicy.
Zwieńczeniem programu wakacyjnego, była uroczysta, odpustowa msza święta, która była formą podziękowania za zorganizowanie i powodzenie akcji.
Na zakończenie został wyświetlony w kościele film pt. „Marcelino, chleb i wino”, który zgromadził na wspólnym oglądaniu niemal 100 osób.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania niżej wymienionym instytucjom i osobom prywatnym, które w sposób finansowy bądź rzeczowy wsparły akcję.

 • GASPOL SA WARSZWA – oddział w Pleszewie
 • UMIG Pleszew
 • Bank Spółdzielczy Pleszew
 • OSM – Kowalew – Dobrzyca
 • T. G. J. Vogt
 • M. H. Leśniewscy
 • W. Kołtuniewski
 • Dariusz Dryjański
 • Janina Bandosz
 • Leszek Gogoliński
 • K. P. Śmigielscy – Pleszew
 • C. J. Zdunek
 • M. K. Zdunek
 • J. Korzeniewska
 • R. Grobelny
 • H. Waszak
 • R.M. Szwajkowscy
 • M. Śliwa – Pleszew
 • A. Rożek
 • A. R. Sobisch
 • J. M. Wleklińscy
 • E. Z. Janiccy
 • J. T. Walendowscy
 • Firma WIDAR Pleszew
 • Parafianie, którzy złożyli ofiary podczas zbiórek w kościele

Jako wolontariusze zaangażowali się :

 • Ksiądz  Prałat Wiesław Kondratowicz
 • Członkowie KST DOM, nauczyciele z ZSP KOWALEW: Halina Bania, Małgorzata Baron-Galewska, Ewa Leśniewska, Mirela Robakowska, Aurelia Walendowska, Teresa Zielińska
 • Pracownicy Gaspol SA: Małgorzata Walendowska, Sławomira Kulka, Marta Frączyk, Anna Pawłowska, Małgorzata Borkowska, Wiesława Neyder. Agnieszka Jankowska, Sylwia Tomaszewska, Jolanta Matuszczak, Natalia Juraczyk, Anna Witman, Izabela Łopatka, Krystyna Ignaszak, Mariusz Klimek, Krzysztof Klonowski, Paweł Pawlak, Jarosław Woliński
 • OSP Kowalew: Szczepan Wojtczak, Jacek Mikuła, Marcin Rozwadowski, Przemysław Karaś
 • Mirosława Czamańska
 • Ewa i Romeo Rutkowscy
 • Agnieszka Burakowska
 • Magdalena Sopniewska
 • Żaneta Kraczkowska
 • Jacek Koszalik
 • Krystyna Śmigielska
 • Paulina Biernat
 • Patryk Walendowski
 • Weronika Potarzycka
 • Klerycy: Daniel Sołtysiak i Paweł Kaczmarek

Zapraszamy do galerii zdjęć

Podobne wpisy