Dziś 2 kwietnia 2011 roku mija szósta rocznica śmierci Jana Pawła II naszego umiłowanego Ojca Świętego. Rocznica szczególna, bo poprzedzająca Jego beatyfikację. Papież nauczał jak żyć i pokazał jak umierać. Był bardzo mocno związany z młodzieżą. Kiedy umierający Jan Paweł II dowiedział się, że tysiące młodych ludzi modli się pod oknami Pałacu Apostolskiego – napisał do nich ostatni list: „Szukałem Was… a teraz Wy przyszliście do mnie. Za to Wam dziękuję”. Po śmierci Ojca Świętego nasza młodzież szkolna uczyniła piękny gest przybywając wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielami na Mszę Świętą w intencji Papieża z bukietem 85 czerwonych róż i marzeniami, by ich szkoła miała nadane Jego imię. Aktualnie w szkole w Kowalewie rozpoczęła się procedura związana z nadaniem imienia tej placówce.

Modlimy się, w intencji Ojca Świętego oraz w intencji, by szkoła otrzymała właśnie imię Jana Pawła II, Człowieka o niekwestionowanym autorytecie, który był nazywany Wielkim już za życia. Wybitna Osobowość traktowana z szacunkiem przez ludzi różnych wyznań, narodowości, poglądów.

Podobne wpisy