Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży odbyły się w dniach 18 – 20 kwietnia 2011.

 

 

 

Nauki rekolekcyjne były podzielone: dla młodzieży gimnazjalnej i dla dzieci szkoły podstawowej. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania nauk oraz aktywnego w nich uczestnictwa. W swoich przemyśleniach, Ks. Marcin wskazał co należy „zapakować do plecaka na wędrówkę do nieba”. W drugi dzień rekolekcji uczniowie musieli włożyć do buta przyniesiony przez siebie kamień, a następnie spróbować z nim chodzić. Owe kamienie symbolizowały grzechy, które znacznie utrudniają dotarcie do celu, czyli dla nas wierzących do nieba. Rekolekcjonista przybliżył nam znaczenie słowa Bożego, Eucharystii, modlitwy i  sakramentu pokuty.

 

 
 

 

Podczas rekolekcji nie zabrakło również wspólnych śpiewów ku chwale Boga oraz uczestnictwa we Mszy świętej.

 

 

 
 

 

 

Podobne wpisy