W niedzielny, mroźny wieczór,  29 stycznia o godz. 18.00 w Domu Katolickim przy parafii św. Bartłomieja w Kowalewie miało miejsce wielkie wydarzenie kulturalne, a mianowicie odbył się koncert chóru parafialnego pod dyrekcją Pani Magdaleny Łuczak.
 
 

Część pierwsza przepięknego koncertu składała się z kolęd. W drugiej części, Pan Tomasz Łuczak, solista Opery Szczecińskiej  swoim pięknie brzmiącym barytonem czarował słuchaczki i słuchaczy utworem Czarodziejski Flet – W. A. Mozarta, wcielając się w postać Papageno. Artysta zachwycająco wykonywał również inne utwory  w tym Carmen – G. Bizeta. Pokazał wielki kunszt nie tylko śpiewaka operowego, ale również aktorski za co otrzymał gromkie brawa na stojąco. Dla zgromadzonych sympatyków muzyki chóralnej i operowej ten wieczór zapadnie na długo w pamięci.
 
 
 
 
 
 
 
Na koniec Ksiądz Proboszcz, Wiesław Kondratowicz podziękował chórowi i soliście za wspaniały występ w imieniu wszystkich słuchaczy.
 

Podobne wpisy