W dniu 31.01 2010 r. w kościele OO Franciszkanów p.w. Św. Antoniego w Jarocinie nasz chór wystąpił z krótkim koncertem kolęd.  Zaśpiewaliśmy trzy kolędy: Zapłonęła gwiazda;  Bracia patrzcie jeno  i Westminster Carol.  To coroczne spotkanie przy żłóbku zaszczycił swoją obecnością J.E. Ks Ordynariusz  Biskup Stanisław Napierała.

 

 


Oprócz nas wystąpiło sześć chórów i jeden zespół ludowy.

 

 

Mszę św. celebrował Ks. Biskup a do mszy służyli żołnierze z pobliskiej jednostki wojskowej. W słowie bożym Ks. Biskup był zachwycony składem występujących chórów, począwszy od dzieci a skończywszy na sędziwych seniorach. Ten piękny śpiew wyraża najpiękniejsze uwielbienie Pana Boga.  Podziwiał bezinteresowną pracę podczas prób chórzystów. Na zakończenie uhonorował nas Dyplomem uczestnictwa. 

 Ks. Biskup wręcza dyplomy
 
Ojciec Gwardian zakonu franciszkańskiego wraz z grupą Akcji Katolickiej przygotowali po spotkaniu przyjęcie z grochówką wojskową, dobrą kiełbaską i różnorodnym słodkim pieczywem.
 
Prezes chóru: Włodzimierz Kołtuniewski

 

Podobne wpisy