W środę, 2.04.2014 r. Ks. Bp Stanisław Napierała wizytował naszą parafię.

 

Najpierw dostojny Gość odwiedził szkołę, by spotkać się z przedszkolakami, uczniami i nauczycielami. 
 
 
 
Następnie Biskup udał się do chorych oraz nawiedził cmentarz. Po obiedzie, w Domu Katolickim  spotkał się z grupami duszpasterskimi i współpracownikami parafialnymi: Radą Parafialną, Matkami Różańcowymi, Caritas, chórem parafialnym, grupami trzeźwościowymi, KST „Dom”, katechetkami, organistką, współpracownikami ośrodkowymi oraz OSP.
 
 
 

Ksiądz Biskup nie zapomniał również o kapłanach przebywających w Ośrodku Trzeźwości, z którymi spotkał się bezpośrednio przed Mszą świętą, na której udzielił sakramentu bierzmowania 23 gimnazjalistom. Na wstępie uroczystości, Ks.Proboszcz, Wiesław Kondratowicz przywitał Gościa, przedstawił historię kościoła oraz zdał relację z tego co w parafii udało się zrobić od poprzedniej wizytacji.

 

 
Rodzice proszą Biskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania

 
Czytanie w wykonaniu Łukasza

Ksiądz Biskup nawiązał w swojej pięknej homilii do Ojca Świętego, Jana Pawła II, którego 9 rocznica śmierci przypadła właśnie w tym dniu. Kapłan wspomniał, że  życie Karola Wojtyły i jego pontyfikat było w niezwykły sposób związane z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. 17 sierpnia 2002 Ojciec Święty w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, dokonał Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu. Zachęcał młodzież, by tak jak Jan Paweł II otworzyli się na Miłosierdzie Boże.

 

 Przyjęcie Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej

 

 
 
 
 Po udzieleniu Sakramentu bierzmowania, odbyła się dalsza część Mszy Świętej, podczas której młodzież zaniosła modlitwy do Boga oraz złożyła dary.
 
 
 
 
 
 
 
 
Na zakończenie uroczystości, nowo bierzmowani podziękowali Ks. Biskupowi za udzielenie Sakramentu Bierzmowania. Ponadto wyrazy wdzięczności wyrazili również dla naszych księży: Ks. Proboszcza Wiesława, Ks. Jerzego oraz dla katechetek i swoich rodziców.
 
 
 
 
Uroczystość bierzmowania uświetnił występ chóru pod dyrekcją Magdaleny Łuczak.
 

Podobne wpisy