Piękna pogoda sprzyjała uroczystości Bożego Ciała – uroczystości ku czci Najświętszego Sakramentu, która przypadła w tym roku 4 czerwca. Mszę świętą koncelebrował Ksiądz Proboszcz – Wiesław Kondratowicz. Na czele procesji niesiona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem.

 


Procesja z monstrancją zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, tylu, ilu było ewangelistów. Na każdym przystanku czytane są fragmenty z jednej Ewangelii: Mateusza, Marka, Łukasza oraz Jana.

 

 
 
 

W procesji oprócz kapłanów i rzeszy wiernych, uczestniczyły: dzieci sypiące kwiatki,  poczty sztandarowe: OSP, kolejarzy i rolników, sztandar matek różańcowych, sztandar ojców, sztandar szkoły, feretron Serca Pana Jezusa i Serca Maryi, feretron św. Józefa i Niepokalanej Maryi, sztandar młodzieży żeńskiej, sztandar dziewcząt i chłopców, figurka Pana Jezusa, figurka Matki Bożej, różaniec, poduszka z symbolem Serca Pana Jezusa.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W procesji, uczestniczył cały przekrój wiekowy społeczeństwa, od niemowlaków, poprzez dzieci i młodzież, po osoby starsze.
 
 
 
 
 
Uroczystość  uświetnił swoim śpiewem chór parafialny pod kierunkiem Magdaleny Łuczak.
 
 

 Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Podobne wpisy