Triduum Paschalne rozpoczęła wieczorna liturgia Wielkiego Czwartku, jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.

 

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku liturgicznym, w którym nie celebruje się Mszy Świętej. Po Modlitwie Powszechnej i czytaniu Męki Pańskiej nastąpiła  adoracja Krzyża. Po niej – Komunia święta, a następnie Jezus pod postacią eucharystyczną został przeniesiony do Grobem Pańskiego, nad którym wartę pełnili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

W Wielką Sobotę Kościół trwał przy Grobie Pańskim. O godz. 22.00 odbywała się  Liturgia podczas której miało miejsce poświęcenie ognia, wody chrzcielnej oraz odnowienie przyrzeczeń sakramentu chrztu. Na jej zakończenie odprawiona została uroczysta msza św. Wigilii Paschalnej z procesją dookoła kościoła.

 Zapraszamy do galerii zdjęć

Podobne wpisy