W czwartek 24 sierpnia 2017 roku o godzinie 18.00 została odprawiona Msza Święta odpustowa ku czci Świętego Bartłomieja Apostoła, której głównymi koncelebransami byli proboszcz naszej parafii, Ksiądz Prałat Wiesław Kondratowicz oraz Ksiądz Karol.

 

 

 

Ksiądz Karol wygłosił piękną homilię, w której przybliżył historię Św. Bartłomieja – jednego z dwunastu Apostołów Jezusa. Z tej homilii mogliśmy się dowiedzieć między innymi, że imię Bartłomiej jest pochodzenia aramejskiego, od słowa: „bartholomai” co znaczy: syn Tolomy lub syn oracza. Uświadomił także, że Święty Bartłomiej uzdrawiał chorych. By wierni byli w dobrej kondycji zdrowotnej, Ksiądz Karol przygotował miksturę stosowaną w dawnych czasach pomagającą przy niestrawności żołądka. Owa mikstura składała się z następujących składników: cytryny, miodu i oliwy z oliwek. Po zakończonej uroczystości odpustowej duchowny zaprosił wszystkich chętnych na degustację specyfiku. 

 

 
Uroczystość uświetnił pięknym śpiewem chór parafialny pod dyrekcją Pani Magdaleny Łuczak  oraz śpiew Pana Tomasza Łuczaka, solisty Opery na Zamku w Szczecinie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Następnie wierni mogli udać się na koncert Scholii Lenartowickiej i zespołu Sound of Heaven zorganizowanego przez Panią Gosię Walendowską, główną organizatorkę Bezwyjazdowych Odjazdowych Wakacji. Więcej na temat koncertu w artykule: Koncert Scholii Lenartowickiej i zespołu Sound of Heaven.  
 

 

 

Podobne wpisy