Wizyta kolędowa  02.02.2022 – 04.02.2022


2.02., środa, Piekarzew
3.02., czwartek, Suchorzew, ul. Kowalewska, Krawczykowo, Podgórna, Osiedlowa, Kwiatowa i Łąkowa;

4.02., piątek, Suchorzew, ul. Madera cała, przed torami i ulice za torami, Jarocińska, Słoneczna, Zachodnia i Pogodna

            W programie kolędy w kościele: Msza św. w intencji rodzin z danej ulicy, odebranie torebek z wodą święconą do poświęcenia domów, modlitewnikiem codziennym jako prezent od Parafii i obrazkiem kolędowym. Można też będzie złożyć ofiarę kolędową z nazwiskiem
i adresem oraz informacją o zmianach jakie zaszły w rodzinie; np. ktoś umarł, urodził się, ktoś się wyprowadził lub wprowadził. Od dwóch lat nie było kolędy i chcemy w tym roku uzupełnić kartoteki i wpisać tegoroczną kolędę. Zebrane pieniądze przeznaczymy na remont Domu Katolickiego.

            Po przyjściu do domu przedstawiciel rodziny, który był w kościele – przy ustawionym stole kolędowym, a więc krzyż, świece – odmówi dowolne modlitwy w intencji rodziny, przekaże błogosławieństwo, które otrzymał w czasie Mszy św. dla rodziny oraz poświęci dom wodą święconą przyniesioną z kościoła. Prosimy, by zgromadziła się na tę kolędę domową cała rodzina. Jeśli ktoś nie będzie mógł być w danym terminie, niech przyjdzie wtedy, kiedy mu pasuje. Prosimy zabrać i przekazać torby kolędowe chorym i starszym sąsiadom. Przychodząc na kolędę do kościoła zachowujmy standardy epidemiczne, a więc dezynfekcja, dystans, maseczka. Przy średniej krajowej ponad połowa zaszczepionych, jesteśmy w stanie zachować standard ilościowy.

Podobne wpisy