W niedzielę 6 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 17.00 nasza parafia przeżywała uroczystość powitania Księdza Proboszcza Krzysztofa Raja.

Uroczystość rozpoczęła się od odczytania przez Księdza Dziekana Rafała Mielcarka dekretu Biskupa kaliskiego Damiana Bryla, na mocy którego ks. Krzysztof Raj został mianowany proboszczem naszej parafii. Następnie nowego proboszcza serdecznie powitali sołtysi, Rada Parafialna oraz przedstawiciele różnych wspólnot. Po homilii  ksiądz dziekan wobec zgromadzonych wiernych odebrał od proboszcza uroczyste wyznanie wiary. Na zakończenie nasz nowy proboszcz podziękował za życzliwe przyjęcie i zwrócił się w ciepłych słowach do parafian, po czym udzielił pasterskiego błogosławieństwa. 

Serdecznie witamy nowego pasterza parafii św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie. Z ufnością powierzamy księdzu Krzysztofowi kształtowanie naszych serc i sumień. Pragniemy, aby od dziś czuł się członkiem naszej parafialnej rodziny. Zapewniamy, że będziemy wspierać modlitwą i pomocą w nowym miejscu posługi duszpasterskiej. Wierzymy, że nowy ksiądz proboszcz będzie czuł się u nas dobrze, a otoczony życzliwością, zrozumieniem i wsparciem odnajdzie ciepło rodzinnego domu, oraz że nigdy nie zabraknie Mu wytrwałości i odwagi w budowaniu żywego Kościoła. Zapewniamy o naszej życzliwości, gotowości pomocy i współpracy.

Księże Proboszczu, witaj w domu!
Niech nasza Matka Boża Kowalewska będzie dla Ciebie siłą i otacza Cię płaszczem swojej opieki.
Szczęść Boże na każdy dzień!

Podobne wpisy