30 lipca Ksiądz Prałat Wiesław Kondratowicz odprawił po raz ostatni Mszę świętą jako proboszcz, gdyż po trzydziestu latach posługi duszpasterskiej w naszej parafii odchodzi na emeryturę. Była to msza dziękczynna, a nie pożegnalna, ponieważ będzie do Kowalewa przyjeżdżał i wspierał swoim doświadczeniem i pracą Duszpasterski Ośrodek Trzeźwości, którego był założycielem i dyrektorem. Na Mszę świętą przybyły tłumy wiernych z parafii, a także władze samorządowe na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Pleszew Arkadiuszem Ptakiem oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej Adelą Grala-Kałużną. Nie zabrakło również radnych i sołtysów. Podczas uroczystości nadano Księdzu Proboszczowi tytuł Zasłużony dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew. Podczas pięknych podziękowań ze strony parafian pojawiły się łzy wzruszenia, a pieśń „Żegnajcie przyjaciele” w przepięknym wykonaniu Pana Tomka Łuczaka i jego córki chwyciła wszystkich za serca. Wzruszającą uroczystość uświetnił swoim występem chór pod dyrekcją Pani Magdaleny Łuczak.

Po zakończeniu Mszy świętej dalsza część uroczystości miała miejsce w Parku Rodzinnym, którego pomysłodawczynią i i projektantką jest Pani Mirka Czamańska. Na jej cześć (również odchodzi z Kowalewa) parafia ufundowała ławeczkę. W parku została zainstalowana tablica upamiętniająca trzydziestoletnią pracę duszpasterską Proboszcza Wiesława Kondratowicza,

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Podobne wpisy