Nowy rok szkolny rozpoczął się 4 września 2023 roku uroczystą Mszą świętą, w której wzięli udział uczniowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice. Mszę świętą i kazanie wygłosił Ks. Proboszcz Krzysztof Raj. Po Eucharystii społeczność szkolna udała się na boisko, gdzie kontynuowano inaugurację nowego roku szkolnego. Wszystkich zebranych gorąco powitała Pani Dyrektor Elwira Łucka, która w szczególnie ciepłych słowach zwróciła się do nowych uczniów oraz do ósmoklasistów, dodając im otuchy i wiary w siebie, gdy będą podchodzić do egzaminów. Ksiądz Proboszcz, który dodatkowo ma wykształcenie psychologiczne, w swoim wystąpieniu przekazał dzieciom i młodzieży, by ze swoimi problemami zwracali się do pani psycholog zatrudnionej w naszej placówce lub do nauczycieli, wychowawców, rodziców. Uczniowie nie usłyszeli brzmienia pierwszego dzwonka, gdyż nauka będzie się odbywała bez dźwięków rozpoczynających i kończących zajęcia lekcyjne, co ma korzystnie wpłynąć na uczniów i nauczycieli. Uroczystość zakończyła się pięknym śpiewem wykonanym przez Oliwiera Kowalczyka z klasy 5a.

Podobne wpisy