W niedzielę 11.08.2013 roku, na Sali Wiejskiej w Suchorzewie odbyło się coroczne Święto Plonów. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się o godz. 11.15 Mszą świętą celebrowaną przez Księdza Prałata, Wiesława Kondratowicza.

 

Starostowie dożynek: Dorota Zjeżdżałka i Ryszard Pachciarek przekazali do poświęcenia w trakcie Mszy chleb dożynkowy.

 

Barwny korowód zespołu ludowego Suchorzewiacy dotarł do parku w Suchorzewie, gdzie przy Sali Wiejskiej odbywała się dalsza część uroczystości obrzędowych.

 

Przybyli goście mogli posłuchać śpiewu oraz obejrzeć tańce; „Trojaka”,  „Polkę”, a także „Krakowiaka” w wykonaniu zespołu Suchorzewiacy, któremu do tańca przygrywał na akordeonie sołtys wsi Suchorzew, Dariusz Dryjański.

 

 

Z rąk Starostów, chleb odebrał burmistz MiG Pleszew, Marian Adamek, który zgodnie z obrzędem, zapoczątkował dzielenie się chleba.

 

 
Funkcję konferansjera uroczystości oraz lektora podczas Mszy św. pełniła Beata Kaczor

 

 

 

 

 

Podobne wpisy