W trakcie uroczystości Triduum Paschalnego w naszej parafii w Kowalewie przeżyliśmy intensywny czas duchowego wzrastania i refleksji nad tajemnicami Wielkiego Tygodnia. W Wielki Czwartek gromadnie uczestniczyliśmy we Mszy Wieczerzy Pańskiej, podczas której zostaliśmy wezwani do służby i miłości wzajemnej, jaką ukazał Jezus, umywając stopy uczniom. W tym dniu wierni wspominają Ostatnią Wieczerzę, podczas której Jezus ustanowił Eucharystię i kapłaństwo. W Wielki Piątek oddaliśmy się kontemplacji Męki Pańskiej, uczestnicząc w liturgii sprawowania Męki i Śmierci Chrystusa. Trzeci dzień Triduum Paschalnego, Wielka Sobota, był czasem oczekiwania na Zmartwychwstanie, podczas którego zgromadziliśmy się na modlitwie liturgii Wigilii Paschalnej, świętując zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią i grzechem.

Podobne wpisy