Drodzy Parafianie

Po objęciu naszej parafii, rozpocząłem niezbędne remonty, które pozwolą zabezpieczyć budynki przed zniszczeniem. Niestety stan budynków wymaga remontów w dużo większym zakresie niż pierwotnie zostało to oszacowane.
Budynki niszczeją i są w coraz gorszym stanie. Na załączonych zdjęciach z biura parafialnego możecie zobaczyć pękające ściany, dziury w ścianach na wylot, elementy podłogi dosłownie „zjedzone” przez korniki, w powietrzu można wyczuć utrzymujący się zapach stęchlizny.
Wszystkie te elementy stanowią zagrożenie w dalszym użytkowaniu pomieszczeń bez wymaganego remontu.
Chcę, aby biuro parafialne stanowiło wizytówkę naszej parafii, aby po remoncie służyło naszej wspólnocie przez długie lata. Myślę, że będzie nam wszystkim miło spotkać się i odbyć wiele rozmów w godnych i bezpiecznych warunkach.
W związku z powyższym proszę Was, moich Parafian, o zrozumienie i wsparcie w podjętych działaniach.

Wasz proboszcz Ks. Krzysztof

Podobne wpisy