Dnia 30 maja 2024 roku w całym kraju odbywały się uroczystości Bożego Ciała. Święto to jest jednym z najważniejszych dni w roku liturgicznym Kościoła katolickiego, podczas którego wspominamy ustanowienie Eucharystii. W naszym kościele uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 11:30.

Głównym celebransem był Proboszcz naszej parafii, Ksiądz Krzysztof Raj, który w swojej homilii podkreślił znaczenie Eucharystii w życiu każdego chrześcijanina. Ksiądz Proboszcz, nawiązując do słów św. Augustyna, przedstawił Eucharystię jako więź jedności i sakrament miłości. Podkreślił, że przez udział w Eucharystii wierni zacieśniają swoją więź z Bogiem oraz z sobą nawzajem, tworząc wspólnotę pełną miłości i jedności. Kazanie było poruszające i skłaniało do refleksji nad obecnością Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
Po zakończeniu Mszy Świętej rozpoczęła się uroczysta procesja eucharystyczna. Procesja prowadziła przez cztery ołtarze, które były pięknie udekorowane.

Podobne wpisy