W dniu 26 maja 2024 roku, w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 60-lecia kapłaństwa naszego drogiego Ks. Jerzego Siwika. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło liczne grono parafian, którzy pragnęli wspólnie uczcić ten jubileusz, wyrażając swoją wdzięczność i szacunek za Jego wieloletnią posługę.


Msza Święta rozpoczęła się po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00, której przewodniczył Ks. Krzysztof Raj – Proboszcz parafii. Homilię nawiązującą do działalności Jubilata, wygłosił Ks. Eugeniusz. Były to wzruszające chwile, kiedy wspólnie modliliśmy się i dziękowaliśmy Bogu za dar kapłaństwa Ks. Jerzego.
W czasie Mszy Świętej nie zabrakło również pięknych śpiewów chóru parafialnego, który swoimi pieśniami podkreślił uroczysty charakter tego wydarzenia. Pod koniec Mszy, Ks. Jerzy podziękował wszystkim za obecność i modlitwę, a także podzielił się refleksjami na temat swojej drogi kapłańskiej. Na koniec Eucharystii złożono Ks. Jerzemu serdeczne życzenia, wręczono kwiaty oraz upominki od serca, wyrażające wdzięczność i miłość parafian.

Po zakończeniu Mszy Świętej, zgromadzeni udali się do pobliskiej remizy strażackiej, gdzie odbyło się spotkanie przy kawie i cieście. Był to czas radosnych rozmów, wspomnień i wyrazów wdzięczności dla Ks. Jerzego. Ministranci wraz z Panią Kasią przygotowali prezentację wspominającą pielgrzymki i działania duszpasterskie Jubilata, a było ich bardzo dużo. Pożegnania i serdeczne uściski trwały jeszcze długo, a w sercach wszystkich uczestników pozostała radość i wdzięczność za ten piękny jubileusz.

Podobne wpisy