19 kwietnia 2010 r. o godz. 18.00 Ks. Biskup Stanisław Napierała udzielił 42 osobom z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania.
 
Ksiądz Biskup udziela Sakramentu Bierzmowania

 

Powitanie Biskupa
Ksiądz Kanonik wita Biskupa

Rodzice proszą Jego Ekscelencję o udzielenie młodzieży Sakramentu Bierzmowania

Po ewangelii, Ksiądz Proboszcz zwrócił się do Biskupa z takimi słowami: Czcigodny Ojcze, Kościół święty prosi przeze mnie o udzielenie sakramentu bierzmowania zgromadzonej tu młodzieży. Na co Ksiądz Biskup odpowiedział: Czy młodzież ta wie jak wielki dar otrzymuje w tym sakramencie i czy przygotowała się należycie do jego przyjęcia?
By móc przystąpić do  sakramentu dojrzałości religijnej, młodzież przygotowywała się do niego przez trzy lata uczęszczając na katechezę prowadzoną przez ks. Jerzego Siwika oraz ks. Wiesława Kondratowicza, a także biorąc udział w roratach, rekolekcjach wielkopostnych, nabożeństwach różańcowych, drodze krzyżowej oraz uczestnicząc w coniedzielnych mszach świętych. Podsumowaniem przygotowań do bierzmowania było skrutinium –  rozmowa kwalifikacyjna.
 
Po homilii i odnowieniu przyrzeczeń chrzestnych Biskup modlił się z wyciągniętymi rękoma o  o dary Ducha Świętego.
Modlitwa o dary Ducha Świętego
Młodzież i świadkowie oczekujący na bierzmowanie
Młodzież i świadkowie oczekujący na bierzmowanie
Ksiądz Biskup udziela Sakramentu Bierzmowania
Po udzieleniu Sakramentu bierzmowania, odbywa się dalsza część Mszy Świętej, podczas której młodzież zaniosła modlitwy do Boga oraz złożyła dary.
Kornel zanosi modlitwe do Boga

Młodzież z darami

 

Darek wręcza kosz słodyczy
 Po Komunii Świętej, nowo bierzmowani podziękowali Biskupowi za udzielenie Sakramentu Bierzmowania oraz naszym kapłanom: Księdzu Wiesławowi oraz Księdzu Jerzemu za przygotowanie do sakramentu.
Młodzież dziękuje za otrzymany sakrament
 

Na tej uroczystości Ks. Kanonik Wiesław Kondratowicz otrzymał od Biskupa kaliskiego tytuł Prałata.

 
Ksiadz Biskup  Stanisław Napierała wskazał zasługi naszego Proboszcza dla parafii ale również dla kapłanów z kraju i zagranicy. Podkreślił kilkakrotnie, że Ks. Kondratowicz jest Dyrektorem Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Trzeźwości w Kowalewie. Bywa często zapraszany do Warszawy na zebrania konferencji episkopatu, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w sprawie duszpasterstwa trzeźwości. Godność tą otrzymał za szerokie i skuteczne działania między innymi w sferze terapeutycznej, ale również za całokształt posługi kapłaństwa. Obecni na uroczystości parafianie i goście spontanicznie zareagowali gromkimi brawami i okazali wielką radość.
Ksiądz Biskup kaliski nadaje naszemu Ksiedzu Proboszczowi godność Prałata
Na koniec tej miłej uroczystości  ksiądz Biskup udzielił specjalnego błogosławieństwa i pożegnał się z wiernymi.
Biskup żegna się z wiernymi

 
 Uroczystość uświetnił chór swoim pięknym śpiewem pod kierunkiem Magdaleny Łuczak.
 
 
 

Podobne wpisy