TRIDUUM PASCHALNE

Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczęła Triduum Paschalne czyli rozważania Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Po liturgii, Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ołtarza Adoracji na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa.

Wielki Piątek jest jedynym dniem w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczęło się Liturgią Słowa – opisem Męki Pańskiej.

 Kapłani i wszyscy wierni uczestniczyli w Adoracji Krzyża.

 

 

Wielkopiątkowa liturgia zakończyła się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, przy którym wartę pełnili nasi strażacy.

 

 

 

W Wielką Sobotę o godz. 22 od poświęcenia ognia i paschału rozpoczęła się Wigilia Paschalna. Podczas Liturgii Chrzcielnej została poświęcona woda, a wszyscy wierni odnowili przyrzeczenia chrzcielne. Na zakończenie uroczystości Triduum Paschalnego odbyła się procesja rezurekcyjna.
 

Niech radosna wieść o Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa

opromienia życie każdego z nas, pogłębia wiarę

i napełnia nadzieją.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Podobne wpisy