07 czerwca 2011 roku o godzinie 9.55, kapłani wraz z asystą ministrantów powitali Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Stanisława Napierałę, który przybył do naszej parafii, by odprawić uroczystą Mszę Świętą z okazji nadania szkołom wchodzącym w skład Zespołu Szkół Publicznych w Kowalewie imię Jana Pawła II.

 Ksiądz Proboszcz, Wiesław Kondratowicz powitał przybyłych gości oraz poprosił Księdza Biskupa o celebrowanie Mszy Świętej.
 
Oprawę liturgiczną sprawowali uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice oraz radny Miasta i Gminy Pleszew.  
 
Czytanie z Dziejów Apostolskich przeczytała Mirela Robakowska
 
Ksiądz Biskup w swojej pięknej homilii nawiązał do Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II jako Człowieka Humanisty, Papieża, Tego, który nauczał oraz Wielkiego Patrioty.
 
W Modlitwie Powszechnej prośby do Boga wznosili: Kinga Marciniak, Piotr Zagórski, Ewa Leśniewska, Dariusz Dryjański, Iwona Kaczor i Sławomir Wiśniewski.
 
 
 
 
 
 
 W procesji z darami uczestniczyli:
  • Teresa Marszałek, Małgorzata Maniak i Małgorzata Barańczyk – niosąc świece i kwiaty
  • Zuzanna Szymczak – niosąc różaniec podarowany przez Papieża Jana Pawła II w Watykanie – dar dla szkoły
  • Anna Kosmowska i Krystian Jańczak – niosąc kielich i patenę z hostią
  • Małgorzata Leśniewska i Kacper Marciniak – niosąc chleb i winogrona
  • Dawid Bartoszek i Adam Leśniewski – niosąc wodę i wino
 
 
 
Podziękowanie za odprawioną Mszę Świętą, modlitwę w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli na ręce Jego Ekscelencji Księdza Biskupa: Teresa Zielińska, Iwona Kaczor, Grzegorz Kawczyński i Joanna Zając.
 
 
Po Mszy Św. w kościele parafialnym przemaszerowano do budynku kowalewskiej szkoły na kontynuację uroczystości. O dalszym przebiegu uroczystości można poczytać tutaj
 
 
 

Podobne wpisy