Dnia 16-go czerwca 2013 roku Parafialna Grupa Caritas w Kowalewie zorganizowała spotkanie dla osób chorych, niepełnosprawnych, starszych i samotnych.

Było to już kolejne spotkanie, które tak jak poprzednie spotkanie przyniosło dużo radości ze wspólnej modlitwy i świętowania.

Nasze spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. odprawioną w kościele parafialnym przez ks. Proboszcza Prałata W. Kondratowicza.

Oprawę liturgiczną eucharystii sprawowali członkowie grupy CARITAS, a w modlitwie powszechnej przedstawione zostały nasze prośby.

Dla umocnienia osób dotkniętych chorobą i cierpieniem szczególne znaczenie miało udzielenie sakramentu chorych.

Po mszy św. wszyscy udaliśmy się do Domu Katolickiego na wspólne biesiadowanie przy kawie i plackach. Niespodzianką spotkania był występ chóru parafialnego z repertuarem pieśni kościelnych i ludowych.

Spotkanie było wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestniczących, okazją do wspólnych rozmów i wspólnych śpiewów.