W niedzielę, 4 października 2009 roku w pierwszym dniu Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem „Otoczmy troskę życia”, zorganizowane zostało przez parafialną Grupę Caritas spotkanie z ludźmi chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi z naszej parafii.

spotkanie przy herbatce i ciastku

O godz. 14.00 odprawiona została Eucharystia za tych, których Jezus Chrystus włączył w swoją tajemnicę cierpienia, połączona z udzieleniem sakramentu chorych.

Mszę św. celebrował opiekun chorych Ks. Jerzy w asyście Księdza Krzysztofa, który w pięknych słowach wygłosił homilię, nawiązując do Krzyża cierpienia oraz mądrości jesieni życia w połączeniu z cierpieniem naszego Papieża Jana Pawła II.

Msza św. celebrowana przez Ks. Jerzego, homilię wygłosił Ks. Krzysztof

Oprawę liturgiczną sprawowali członkowie Grupy Caritas. Psalmy śpiewali p. Teresa Grzesiak i Jacek Mikuła. Lekcje czytały Iwona Kaczor i Agnieszka Burakowska. W modlitwie powszechnej p. Teresa Grzesiak przedstawiła nasze prośby Jezusowi  Chrystusowi znającemu duchowe i fizyczne choroby każdego człowieka.

Agnieszka Burakowska czyta lekcję
Iwona Kaczor czyta lekcję
p. Teresa Grzesiak i Jacek Mikuła śpiewają psalmy
Podczas Mszy św.
Ks. Jerzy udziela Sakramentu Chorych

Po mszy św. odbyła się agapa w salce Domu Katolickiego. Przy herbacie i cieście integrowaliśmy się wspólnie z chorymi, niepełnosprawnymi, ludźmi starszymi oraz z naszymi kapłanami poprzez śpiewy. Odbył się pokaz multimedialny z historii 600-lecia naszej parafii. W krótkich słowach przybliżona została wszystkim obecnym działalność Caritasu w naszej parafii.

Agapa w Domu Parafialnym
p. Teresa Grzesiak przedstawia działalność Grupy Caritas

 Było to pierwsze spotkanie zorganizowane przez naszą Grupę Caritas i widać było duże zadowolenie i radość obecnych.

„Tym skuteczniej kochamy bliźniego, im bardziej angażujemy się na rzecz dobra wspólnego. Każdy chrześcijanin powołany jest do tej miłości” – słowa z encykliki „Caritas in veritate” papież Benedykt XVI

Zapraszamy do galerii

Podobne wpisy