Święty Jan Paweł II

„Na chwałę Trójcy Przenajświętszej, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych prośbach o pomoc Bożą i po wysłuchaniu opinii naszych Braci w biskupstwie orzekamy i ogłaszamy świętymi błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II i wpisujemy ich w poczet świętych i polecamy, aby w całym Kościele byli oni czczeni z oddaniem pośród świętych. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.

27.04.2014 roku Papież Franciszek ogłosił Jana Pawła II i Jana XXIII świętymi.

 

 

 

 

 

Papież Franciszek przyjął relikwie papieża Polaka z rąk uzdrowionej przez Jana Pawła II Kostarykanki, Floribeth Mory Diaz.

 

 

 
W całej Polsce tysiące wiernych wspólnie modliły się i oglądały na telebimach transmisję kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII z Watykanu.
 

w rodzinnych Wadowicach Świętego Jana Pawła II

 
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach


 Plac Piłsudskiego w Warszawie


Zakopane

 żródło

źródło

 

Podobne wpisy