19 czerwca 2014 roku przypadła uroczystość Bożego Ciała – Święta Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Święto zostało ustanowione w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Po Mszy świętej o godz. 11.15, procesja z Najświętszym Sakramentem udała się do czterech ołtarzy.

 

 

 


I ołtarz

 

 


II ołtarz


III ołtarz

 


IV ołtarz

 

W procesji oprócz kapłanów i rzeszy wiernych, uczestniczyły: dzieci sypiące kwiatki,  poczty sztandarowe OSP, kolejarzy i rolników, sztandar matek różańcowych, sztandar ojców, feretron Serca Pana Jezusa i Serca Maryi, feretron św. Józefa i Niepokalanej Maryi, sztandar młodzieży żeńskiej, sztandar dziewcząt i chłopców, figurka Pana Jezusa, figurka Matki Bożej, różaniec, poduszka z symbolem Serca Pana Jezusa.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uroczystość  uświetnił swoim śpiewem chór parafialny pod kierunkiem Magdaleny Łuczak.
 

 

 

Podobne wpisy