W ramach przygotowań do bierzmowania, w dniach od 28 do 30 marca 2014 roku odbyła się konferencja rekolekcyjna dla młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii.
 

Konferencję rekolekcyjną dla 23 uczniów z klasy trzeciej gimnazjum prowadzili:
  • Ks. Mateusz Setecki – kapelan szpitala w Pleszewie
  • Ks. Wiesław Kondratowicz – proboszcz Parafii w Kowalewie
  • Aleksandra Kalinowska – katechetka z LO im. T. Kościuszki w Kaliszu
  • Mirosława Czamańska – doradca psychologiczny
  • S. Dorota – siostra służebniczka, nauczyciel zawodu w ZST w Pleszewie 

W programie, oprócz nauk rekolekcyjnych, były również odprawiane Msze święte, a także zwiedzano muzeum, w którym znajdują się eksponaty zgromadzone przez siostry służebniczki. Eksponaty pochodzą ze zlikwidowanych około 50 domów zakonnych. Młodzież mogła obejrzeć między innymi: antyczne meble, szaty liturgiczne, narzędzia introligatorskie, hafty, narzędzia do haftowania, dawne stroje sióstr zakonnych oraz pamiątki po kardynale Auguście Hlondzie – prymasie Polski.

Ponadto młodzież miała możliwość odwiedzić oddział dla nieuleczalnie chorych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

Na bilansie podsumowującym konferencję rekolekcyjną, młodzież oceniła, że było to fantastyczne spotkanie, które dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń. Gimnazjaliści pochwalili również wielki kunszt kulinarny sióstr zakonnych.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 Zapraszamy do galerii zdjęć

Podobne wpisy