Dnia  19 września  2015 roku miała miejsce VIII Pielgrzymka Ministrantów Diecezji Kaliskiej. Z naszej parafii pojechało dziewięciu ministrantów: Daniel Piasecki, Dawid Młodak, Wiktor Guz, Bartosz Opielewicz, Stanisław Opielewicz, Adam Sopniewski, Stanisław Guz, Oskar Słowiński i Wojtek Biernat, których opiekunem był kleryk Paweł.
 


 

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią sprawowaną w Bazylice Świętego Józefa, której przewodniczył ksiądz biskup Łukasz Buzun. Po zakończonej Eucharystii ksiądz biskup zawierzył wszystkich ministrantów przed cudownym obrazem świętej rodziny. Następnie wszyscy ministranci  wraz z księdzem biskupem przeszli pod pomnik świętego Jana Pawła II i tam zostało  zrobione wspólne pamiątkowe zdjęcie.
 
 
 
 
 
Po zrobionym zdjęciu był posiłek przy Bazylice.
 
 
Po posiłku ministranci pojechali  do Wyższego Seminarium Duchownego tam  mogli zobaczyć między innymi pokój w którym przebywał niegdyś święty Jan Paweł II. Ministranci mogli też zobaczyć  jak mieszkają przyszli kapłani. W seminaryjnej kaplicy ministranci byli witani przez nowego diecezjalnego  referenta  do spraw ministrantów księdza Sebastiana Łagódkę. Na koniec w seminaryjnym  refektarzu  były rozdawane lody  i tak zakończyła się VIII pielgrzymka ministrantów diecezji Kaliskiej.
kleryk Paweł

Podobne wpisy