Każdy z Was młodzi przyjaciele ma w życiu jakieś swoje Westerplatte.
Jakiś wymiar zadań, które należy wykonać i wypełnić, nie wolno zdezerterować.
Jan Paweł II
 
1 września 2015 roku, punktualnie o godzinie 8.00 Ksiądz Proboszcz Wiesław Kondratowicz zainaugurował Mszą świętą nowy rok szkolny dla 379 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, ich rodziców i nauczycieli.
 

 
W pięknej homilii nawiązał do rocznicy wybuchu II wojny światowej, kiedy to 76 lat temu, 1 września 1939 r. o świcie o godz. 4.45 pancernik „Schleswig-Holstein” rozpoczął ostrzał Westerplatte. Kapłan poinformował, że właśnie o godz. 4.45, nasze władze państwowe udały się na Westerplatte do Gdańska, by uczcić i oddać hołd dzielnie walczącym, poległym w obronie półwyspu żołnierzom. Proboszcz zwrócił się do dzieci i młodzieży przypominając, że Polska jest wartością najcenniejszą i tak jak kiedyś wypowiedział tam w tym miejscu słowa Jan Paweł II – Patron naszej szkoły, który powiedział, że „każdy ma swoje Westerplatte”, tak waszym Westerplatte jest wasza szkoła, dlatego musicie wypełniać obowiązki najlepiej jak potraficie.
 
 
Poczet sztandarowy w składzie: Jan Krysiński, Sylwia Kostrzewa i Magdalena Witczak wprowadził uroczyście do kościoła sztandar szkoły z wizerunkiem Patrona – Jana Pawła II.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po Mszy świętej wszyscy udali się do szkoły na dalsze uroczystości.
 
 

Podobne wpisy