28 sierpnia 2016 roku o godz. 11.15, Ksiądz Proboszcz Prałat Wiesław Kondratowicz poprowadził do kościoła barwny korowód dożynkowy na czele z Panią Marią Wiśniewską i Panem Janem Kaczorem – Starostami Miejsko-Gminnych Dożynek w Suchorzewie.
 

 


 

 

{youtube}DyFTUF5OWq8{/youtube}

 

Miejsko-Gminne dożynki rozpoczęła Msza św., którą celebrował i kazanie wygłosił proboszcz naszej parafii.

 
Wśród dziękujących Bogu za tegoroczne plony, oprócz rolników, lokalnej społeczności znaleźli się włodarze Miasta i Gminy Pleszew: Burmistrz – Marian Adamek, Wiceburmistrzowie – Arkadiusz Ptak i Andrzej Jędruszek, Przewodniczący Rady Miasta – Olgierd Wajsnis, Radny Dariusz Dryjański.
 
 
 
 
Urząd Miasta i Gminy Pleszew ufundował naszej parafii krzyż.
 

 

 Podczas Mszy Świętej dzieci złożyły dary, a Ksiądz Proboszcz poświęcił chleb oraz piękne wieńce dożynkowe.

 

 
 
 
{youtube}SPkk4STuPfg{/youtube}
 
Oprawę liturgiczną sprawowali mieszkańcy Suchorzewa na czele z sołtysem wsi – Dariuszem Dryjańskim.
 
 
 
 
 
 
 
{youtube}N8koMyE59sw{/youtube}
 
{youtube}6HVQw902dGI{/youtube}
 
 
 
{youtube}mtB_gMA60Yc{/youtube}
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Podobne wpisy