24 sierpnia obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła, patrona naszej parafii połączoną z 15 – leciem istnienia Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Trzeźwości. Z tej okazji o godz.12.00 została odprawiona suma odpustowa. Najświętszej ofierze przewodniczył Ks. Andrzej z Warszawy, a słowo Boże wygłosił Ks. Jan z Płocka.

 

W swojej homilii Ks. Jan nawiązał do świętości, głosząc, że osoba święta to taka, która bezgranicznie jest zaprzyjaźniona z Bogiem. Wspomniał też o patronie naszej parafii, męczenniku św. Bartłomieju Apostole, którego wybrał sobie Jezus spośród kilkudziesięciu uczniów.  Śmierć męczeńską poniósł około roku 70. ne. Relikwie świętego znajdują się częściowo w katedrze w Benewencie we Włoszech, a reszta w kościele pod wezwaniem Św. Bartłomieja na wyspie Tyberyjskiej w Rzymie.
(Św. Barłomiej Apostoł jest patronem rzeźników, garbarzy i introligatorów.)

W odpuście uczestniczyli wierni z naszej parafii.

Uroczysta Msza zakończyła się procesją dookoła kościoła i błogosławieństwem sakramentalnym.

Podobne wpisy