Co roku, w dniu 24 sierpnia, nasza Parafia obchodzi uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Bartłomieja Apostoła. Mszę św. i kazanie wygłosił Ks. Kanonik Ludomir Dzięciołowski.

 

Ks. Kanonik Ludomir Dzięciołowski odprawia Mszę św.

 

Podczas homilii Ks. Ludomir przybliżył wiernym między innymi postać Patrona Kościoła – św. Bartłomieja (jednego z dwunastu Apostołów, których wybrał sobie Jezus spośród kilkudziesięciu uczniów. Bartłomiej zwany także Natanaelem pochodził z Kany Galilejskiej i był rybakiem). Nawiązał do męczeńskiej śmierci św. Bartłomieja, a także do cierpienia Chrystusa.
Odpust jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu religijnym każdej parafii, stąd tak liczny udział naszych parafian w uroczystej Mszy św. odpustowej.
 
 

Parafianie uczestniczą we Mszy świętej
 
 Odpustowe nabożeństwo uświetnił chór prowadzony przez organistkę panią Lenę Łuczak oraz Jej męża Tomasza Łuczaka, solistę Opery na Zamku w Szczecinie
 
Lena i Tomasz Łuczakowie
 
 
Nasz chór w akcji
 
Nasz chór w akcji
 
Po Mszy Świętej miała miejsce uroczysta procesja wokół kościoła. W orszaku pod baldachimem szedł kapłan niosąc monstrancję z Najświętszym Sakramentem.
Kapłan niesie monstrancję z Najświętszym Sakramentem
 

W procesji szli parafianie niosący feretrony, chłopiec z dzwoneczkiem i dziewczynki sypiące kwiaty, ministranci oraz księża, a także poczty sztandarowe i rzesza wiernych.

 

Chłopiec z dzwoneczkiem i dziewczynki sypiące kwiatki

 

 

Poczty sztandarowe

 

Procesja wiernych
 

 

Na zakończenie  Ks. Proboszcz, Wiesław Kondratowicz opowiedział historię swojej znajomości z Ks. Ludomirem oraz podziękował wszystkim za zaangażowanie w uroczystości odpustowej i udział we Mszy św.

 

Ks. Wiesław i Ks. Ludomir - koledzy sprzed lat

 Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Podobne wpisy