15 czerwca 2017 roku obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Ulicami naszej wioski przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.

Przed procesją została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył Ks. Proboszcz.

Przy pierwszym ołtarzu czytano ewangelię wg św. Mateusza o ostatniej wieczerzy – nawiązanie do ustanowienia Eucharystii przez Jezusa.

Przy drugim ołtarzu czytano fragment ewangelii wg. św. Marka o rozmnożeniu chleba.

Przy trzecim ołtarzu czytano ewangelię wg. św. Łukasza, w której Eucharystia jest pokazana jako zadatek nieśmiertelności.

Przy czwartym ołtarzu czytano fragment z ewangelii wg św. Jana, gdzie Eucharystia jest pokazana jako sakrament zjednoczenia.

W procesji uczestniczyli: księża, ministranci, poczty sztandarowe, feretron Serca Pana Jezusa i Serca Maryi, feretron św. Józefa i Niepokalanej, figurka Pana Jezusa, figurka Matki Bożej, poduszka z symbolem Serca Pana Jezusa, dziewczynki z różańcem, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne oraz cała rzesza wiernych.

Chór jak zwykle swoim pięknym śpiewem uświetnił uroczystość Bożego Ciała.