Najdroższa, najukochańsza nasza Matko, jesteśmy gotowi Byś u nas zagościła, a właściwie została na zawsze. Czekamy na Ciebie z niecierpliwością z otwartymi sercami i umysłami.
 

Do jak najlepszego przyjęcia Ciebie Mateńko, przygotowywał nas Ojciec Paulin, który prowadził Misje Nawiedzenia, a także celebrował Msze Święte, głosił nauki oraz nasi księża, Ksiądz Proboszcz – Wiesław Kondratowicz i Ksiądz Jerzy Siwik.
 


Ksiądz Marek – Ojciec Paulin
 
 
Msza Św. koncelebrowana 
 
Dzieci i młodzież przychodziła na rekolekcje, aktywnie uczestnicząc w Nabożeństwach Maryjnych.
Dzieci uczestniczące w rekolekcjach
 

Nasze postanowienia, a Ty co postanowiłeś?…
 
 
Młodzież gimnazjalna pilnie słucha Ojca Marka

 

A słuchać było co, ponieważ Ksiądz Marek przybliżył uczniom historię Obrazu Matki Bożej oraz opowiedział o trudnościach jakie należało pokonać, by w czasach historycznych Obraz mógł „wędrować” od parafii do parafii. W trudnym okresie politycznym wędrowała tylko rama Obrazu, która była wielkim symbolem naszej wiary w Maryję.
Ojciec Paulin podczas kolejnej nauki rekolekcyjnej, przybliżył młodzieży jak należy w życiu postępować, by mieć „ten właściwy bilet” do życia wiecznego, przyrównując nasze życie doczesne do podróży. Zwrócił uwagę, by na krzyżówkach i rozstajach dróg nie pogubić się, wsiąść we właściwy pojazd i jechać we właściwym kierunku.
 
W Kościele gromadzili się bardzo licznie wierni, przychodząc na Msze święte oraz uczestnicząc w Apelu Jasnogórskim.

Wierni na Mszy św. z nauką misyjną
 
Apel Jasnogórski
 
Apel Jasnogórski
 

Ksiądz proboszcz zapala Światełko, by przekazać je dalej
 
 Z zapalonym światełkami wrócimy do naszych domów, by odmówić z rodzinami Antyfonę „Pod Twoją obronę”
 
Teraz jest 17 wrzesień godz. 12.00.  Mateńko, do spotkania z Tobą zostało dokładnie 5 godzin.

Do zobaczenia!!!

 

 

 
 

Podobne wpisy