„Skądże mi to, że Matka Pana

mojego przychodzi do mnie?”

Mateńko ukochana, wreszcie po 32 latach, 17 września 2011 roku, ponownie przybyłaś do naszej parafii. Naszej radości i szczęścia jakim wypełniłaś nasze serca Maryjo, nie da się opisać.
 
 

Oczekując na Ciebie najdroższa Matko, modliliśmy się w kościele, po czym  wyruszyliśmy procesją, by wyjść naprzeciw Tobie.
 

Nie mogliśmy się doczekać  chwili kiedy Cię ujrzymy Mateńko.
 

 
Wszyscy, na czele z Jego Ekscelencją, Biskupem Teofilem Wilskim oraz naszymi kapłanami, Księdzem Proboszczem – Wiesławem Kondratowiczem i Księdzem  Jerzym Siwikiem, byliśmy bardzo wzruszeni.
I wreszcie nadszedł ten upragniony czas.  Jesteś u nas najdroższa Mateńko! Jesteś!
 
Biskup i Ksiądz Proboszcz składają pocałunek
Na swoje ramiona biorą Cię Maryjo i kolejno niosą: strażacy, ojcowie, matki, młodzież męska, młodzież żeńska, nauczyciele, grupa „Caritas”, lektorzy i znów strażacy, którzy wprowadzają Cię do kościoła.
 
 

… na ramionach strażaków
 

… na ramionach ojców
 
… na ramionach matek
 


… na ramionach młodzieży męskiej

 

… na ramionach młodzieży żeńskiej
 
 

… na ramionach nauczycieli


… na ramionach grupy „Caritas”
 
 

… na ramionach lektorów
 

Witaj Królowo Polski w naszym Kościele
 

 …wita Cię najdroższa Matko proboszcz tej parafii
 
…witają Cię lokalne władze samorządowe z przewodniczącym Rady Miasta na czele
 
…witają Cię przedstawiciele rodzin
 
 

…wita Cię  młodzież
 

 …witają Cię dzieci, które chcą się do Ciebie przytulić
…ale i my dorośli myślimy w skrytości o tym samym co dzieci. Jesteś dla nas najdroższą, najukochańszą, najbardziej cierpliwą Matką Maryjo. Twoja twarz jest smutna, ale zarazem łagodna, spokojna, jest lekiem „na całe zło”.
 

Do Ciebie się uciekamy Maryjo
 
Mszę świętą koncelebrował i kazanie wygłosił Ksiądz Biskup Teofil Wilski, który w swojej homilii nawiązał do aborcji i do ochrony życia poczętego, stawiając Ciebie Matko za wzór najlepszej matki. Twoje macierzyństwo Maryjo jest wyjątkowe, bo Jesteś Matką Boga. Trzymając Dzieciątko na lewej ręce, prawą skierowałaś tak, by wskazywała na Syna, Zbawcę  świata.
 


Biskup Teofil Wilski podczas homilii
 

Mateńko chcieliśmy być z Tobą przez te wszystkie godziny Twojego pobytu w naszej parafii, Byś ani przez moment nie była sama. Dlatego czuwaliśmy przy Tobie, rozmawialiśmy z Tobą, śpiewaliśmy Tobie, uczestniczyliśmy we mszach świętych, modląc się i oddając Tobie i Twemu Synowi cześć.
 
Przyszedł najsmutniejszy dla nas moment pożegnania Ciebie. Bardzo ciężko było nam się z Tobą rozstać Maryjo. Tak naprawdę rozstaliśmy się ze znakiem, Obrazem Twoim, ale z Tobą Maryjo nie. Pozostań Maryjo w naszych sercach na zawsze wraz z Twoim Synem. Kochamy Cię z całego serca.
 

 
Do zobaczenia Maryjo na Jasnej Górze
 
Dla Ciebie  Matko grała orkiestra dęta, śpiewał chór parafialny na trasie i w kościele oraz solista Opery na Zamku w Szczecinie.
 

śpiewa Ci Matko chór
 

śpiewa Ci barytonem – solista Opery Szczecińskiej
 
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Podobne wpisy