Dzisiaj, 03.06.2012 roku o godz. 11.15, Ks. Tomasz Jeż odprawił uroczystą Mszę Świętą. Neoprezbiter przez rok odbywał roczną praktykę duszpasterską w naszej parafii, a 24 maja 2012 roku po święceniach kapłańskich po raz pierwszy założył ornat.

 

 


Na wstępie, Ksiądz Proboszcz Wiesław Kondratowicz powitał serdecznie Księdza Tomka oraz Jego Mamę, która również uczestniczyła w tym ważnym dla Niego i dla nas wszystkich wydarzeniu.

 

 

 

W swojej pięknej homilii, Neoprezbiter nawiązał do słów:

Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli kto ten chleb spożywa, będzie żył na wieki
.

Zachęcał wszystkich wiernych do miłości Jezusa, bo Chrystus nadaje życiu sens, który jest dla nas: drogą, prawdą i życiem.

 

Po zakończonej Mszy Świętej, parafianie złożyli Księdzu Tomkowi najserdeczniejsze życzenia. Ksiądz Proboszcz życzył, by tak jak On, po 38 latach kapłaństwa powiedział, nie żałuję.

 

 

Były życzenia również od  ministrantów, Matek Różańcowych, dzieci, młodzieży szkolnej, parafialnej grupy „Caritas” oraz chóru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec Ksiądz Tomek udzielił wszystkim błogosławieństwa: księżom, ministrantom, Matce i pozostałym wiernym 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Życzymy Ci drogi Księże Tomku, aby dar powołania kapłańskiego, jakim Cię Bóg obdarzył sprawiał Ci radość, a Twoje myśli i serce niech zawsze będą skierowane ku Niemu. Niech nie zabraknie Ci zapału i chęci do zadań, które stoją przed Tobą do zrealizowania. Niech Twoja droga kapłańska nigdy się nie kończy.

 Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Podobne wpisy